1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YAŞANABİLİR BİR ÜCRET İSTİYORUZ!'
YAŞANABİLİR BİR ÜCRET İSTİYORUZ!

'YAŞANABİLİR BİR ÜCRET İSTİYORUZ!'

KTAMS, 2 Ağustos Perşembe günü, Maliye Bakanlığı önünde, “BORDRO YAKMA EYLEMİ” gerçekleştirecek. Kamuda son bir buçuk yıldır maaşlara artış yapılmamasını ve asgari ücrete de %0 artık yapılmasını protesto edecek olan KTAMS’ın konu ile ilg

A+A-

 

 

KTAMS, 2 Ağustos Perşembe günü, Maliye Bakanlığı önünde, “BORDRO YAKMA EYLEMİ” gerçekleştirecek. Kamuda son bir buçuk yıldır maaşlara artış yapılmamasını ve asgari ücrete de %0 artık yapılmasını protesto edecek olan KTAMS’ın konu ile ilgili açıklamasının tam metni şöyle;

 

SADAKA DEĞİL, İNSANCA YAŞANABİLİR BİR ÜCRET İSTİYORUZ!

 

UBP hükümeti iktidar olmadan önce verdiği sözlerin tam tersi bir şekilde davranarak Eşel-Mobil uygulamasını kaldırmış ve 2011 yılında gerçekleşen % 14.72’lik hayat pahalılığını maaşlara yansıtmayarak ve asgari ücrete 0 TL artış yaparak çalışanın alım gücünün gerilemesine ve piyasanın iflasına sebep olmuştur.

 

UBP hükümeti 1,5 yıldır tek bir kuruş artış almayan kamu çalışanlarının  bu ay alacakları maaşlarına zam yapacağını söylemiş fakat verdiği artış sonrası çalışanları hüsrana uğratmıştır.

 

DPÖ’nün açıklamış olduğu 6 aylık hayat pahalılığı %0.73 olmuş ve kamu çalışanına UBP hükümeti bir buçuk yıl sonra maaşlarına brüt %0.73’lük bir artışı reva görmüştür.

 

Kamuda 15 yıldır görev yapan üniversite hizmet sınıfındaki bir çalışana bir buçuk yıl sonra brüt 31.40 TL, lise hizmet sınıfındaki 15 yıllık bir çalışana ise brüt 24,09 TL artış yapılacaktır.

 

Kamuda 2011 yılı sonrası istihdam edilen gerek kadrolu gerek geçici gerekse özelleştirme yasasından istihdam edilen lise hizmet sınıfında çalışan bir kamu görevlisine almış olduğu net 1435 TL maaşına bir buçuk yılda brüt 12.23 TL, üniversite hizmet sınıfında çalışıp net 1635 TL alan bir kamu çalışanına ise brüt 13.87 TL artış yapılacaktır.  

 

Ülke ekonomisinin uçtuğunu söyleyenler, uyguladıkları ekonomi politikaları ile hayatın her alanını çalışanlara dar etmekte ve iktidarda kaldıkları her saniye halkın zararına icraatlar yapmaktadırlar. 

 

KTAMS OLARAK BİZLER 02 AĞUSTOS 2012 PERŞEMBE GÜNÜ SAAT 13:00’DA MALİYE BAKANLIĞI ÖNÜNDE UBP HÜKÜMETİNİN KAMU ÇALIŞANINA VERMİŞ OLDUĞU SADAKA ZAMMINI PROTESTO ETMEK İÇİN BORDRO YAKMA EYLEMİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ.

 

                                                                                    

                                     

 

 

 

 

Bu haber toplam 755 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler