1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YASALAR SN. DÜRÜST'ÜN MALI DEĞILDIR'
YASALAR SN. DÜRÜSTÜN MALI DEĞILDIR

'YASALAR SN. DÜRÜST'ÜN MALI DEĞILDIR'

KTOEÖS, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü, “yasaları çiğnemekle” ve “aldığı talimatları aynen uygulamakla” suçladı.

A+A-

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS), Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü, “yasaları çiğnemekle” ve “aldığı talimatları aynen uygulamakla” suçladı.

Sendika Başkanı Tahir Gökçebel imzasıyla yapılan açıklamanın tam metni şöyle;


                                               

        KKTC Meclisine gerek kalmamıştır.Meclisin yaptığı yasaları istediği gibi uygulayan    UBP’li Bakanlar varken yasaların değeri bitmiştir. Hukuk devletinde Yönetenleri belirli kurallara göre davranmaya, herkese adil olmaya yönlendiren  ve toplumsal uzlaşıyı yaratan kurallar işbirlikçi UBP’li  bakanlar sayesinde ortadan kaldırılmıştır. Anayasaya, yasalara uymayan  kararlarla ülkemiz yönetilmeye çalışılmaktadır. KKTC Meclisi her gün yasalar yaparken, var olan yasalara da uyulmaması büyük bir çelişki ve kaos yaratmaktadır. Yasalara uymayan faşizan  anlayışa, uygulaması için yasa yapmak anlamsızlaşmıştır. Kendini yasaların üzerinde gören işbirlikçi feodal beyler türemiştir. O bildiğini uygulayacaktır.Zam, zülüm, talan yasaları sadece uygulanmaktadır. KKTC Meclisinin yaptığı  ve halkın yararına olmayan yasalar sadece uygulanmakta, toplumsal barışı ve hakları koruyan  yasalar da görmezlikten gelinecektedir.Bu durumda sözde halkın meclisi!!! Halkına silah yapılmıştır. Halkın bu meclise meşru isyan hakkı doğmuştur.        

      Açılıştan açılışa  koşan,  skandal yaratan, adaletsizlikler, yasa dışılıklar   yapan şovmen  ÜMMET BAKANI Sn. Kemal Dürüst Yasaları çiğnemeyi siyasi güç zannetmektedir. Aldığı talimatları aynen uygulayan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı,   baskı, tehdit, mobbing ile, yasadışı maaş kesintisi yaparak öğretmeni sindireceğini hesaplamaktadır. Her fırsatta kendisinin de öğretmen olduğunu açıklayarak öğretmenlere şirin görünüp kazık atmayı marifet saymaktadır.

        Öğretmen okullarımıza ilahiyat alanı sokulmasın diye mücadele etmiştir. Çağdaş, bilimsel, laik, demokratik, herkese eşit, parasız kamusal eğitim için mücadele etmiştir. Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı ve  ahbap çavuşu Maliye Bakanı  yasada olmayan uydurma suç icat edip, yasadışı bir şekilde öğretmenden 650 bin tl  ceza  kesmişlerdir. 

        Öğretmenlere yapılan yasadışı  kesintilerden ülkenin mali denetçisi SAYIŞTAYLIĞIN haberi  neden olmamıştır?  Sn. Kemal  Dürüst 15 ay Meclisi boykot etmişti acaba onun kesintileri yapılmış mıdır? Bu 15 ay emeklilik hakkı kazandıran hizmetten sayılacak mıdır? Sayıştaylık, savcılık öğretmenden yasa dışı kesilen ama görevi başında olmadığı zaman haksızca menfaat sağlanan bu duruma ne diyecektir.

      Sn.Eğitim Bakanı ali-cengiz oyunları ile esas amacı olan terbiye edilmiş KTOEÖS’ü yaratacağını sanmaktadır. Öğretmenden ders alması zamanı gelmiştir. Devlet okullarındaki ilgisizliğini, eğitimdeki beceriksizliklerini gizleyen, sürekli kaosa oynayıp başarısızlıklarını öğretmenin üzerine yıkmaya çalışan, bakanlığı sadece siyasi geleceğinin istihdam, torpil kapısı gören sn.Bakanın eve dönme vakti  gelmiştir.    

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 533 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler