1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YASAKÇI ZİHNİYET HORTLADI!
YASAKÇI ZİHNİYET HORTLADI!

YASAKÇI ZİHNİYET HORTLADI!

SANAYİCİLERE PASAPORT YASAĞI! Hükümetin yurtdışına seyahat edecek kamu görevlilerinin, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat etmesini yasaklamasının ardından, Sanayi Odası üyelerine Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat yasağı getirildi. Kıbrı

A+A-

 

 

SANAYİCİLERE PASAPORT YASAĞI!

 

 

Hükümetin yurtdışına seyahat edecek kamu görevlilerinin, Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat etmesini yasaklamasının ardından, Sanayi Odası üyelerine Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat yasağı getirildi. Kıbrıs Türk Sanayi Odası tarafından dün oda üyelerine gönderilen elektronik mektupta, Kıbrıs Cumhuriyeti ile pasaport yasağı getirilmesine gerekçe olarak KKTC Başbakanlığı’nın 9 Nisan 2012 tarihli 7 no’lu genelgesi gerekçe gösterildi. Konu ile ilgili olarak Sanayi Odası, üyelerine şu elektronik postayı attı: “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanlığı’nın 9 Nisan 2012 TARİH VE 7 no’lu Genelgesi uyarınca, Bakanlar Kurulu kararı ile katkı sağlanarak yurtdışına gidecek olan şirket sahipleri ve temsilcilerinin söz konusu ziyaretlerinde KKTC ve T.C pasaportu dışında herhangi bir pasaport ile seyahat etmemeleri gerekmektedir. Özellikle “Yurtdışında Uluslar arası Fuarlara Katılmak” ve Yurtdışında Pazar Araştırması Yapmak” amacıyla verilen devlet desteklerinden yararlanmak isteyen üyelerin bu kurala uyması gerekmektedir”

SANAYİ ODASI BAŞKANI ALİ ÇIRALI: “KARARI DOĞRU BULMUYORUZ”

Sanayi Odası Başkanı Ali Çıralı, üyelerine, Bakanlar Kurulu destekli iş gezilerinde Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahat yasağı getirilmesinin kendileri tarafından alınan bir karar olmadığını dile getirdi. Kıbrıs Cumhuriyeti pasaportu ile seyahatlere yasak getirilmesini kendisinin de doğru bulmadığını söyleyen Çıralı, şunları belirtti: “Bu kararı ben almadım. Bu kararın gerekçesini, neden alındığını bilmiyorum. Kararı biz de doğru bulmadık. Bu karar sadece sanayicilere değil, toplumun tüm kesimine uygulanacak”

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1367 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler