1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YASAĞI TAKAN YOK
YASAĞI TAKAN YOK

YASAĞI TAKAN YOK

LAF OLA YASAK… Yaz ayı nedeniyle ardı sıra çıkan yangınların önlenmesi amacıyla Hükümet, ülke genelinde ateş yakmayı yasaklarken, vatandaşları uyardı. Hükümet yaptığı uyarılara rağmen yeterli denetimi sağlayamazken, bir kısım yurttaşın da duyarsızlı

A+A-

 

 

 

 

LAF OLA YASAK… Yaz ayı nedeniyle ardı sıra çıkan yangınların önlenmesi amacıyla Hükümet, ülke genelinde ateş yakmayı yasaklarken, vatandaşları uyardı. Hükümet yaptığı uyarılara rağmen yeterli denetimi sağlayamazken, bir kısım yurttaşın da duyarsızlığı göz çarptı.

 

Yangın tehlikesinden dolayı piknik alanlarında ateş yakmanın yasaklanması bazı vatandaşlar tarafından dikkate alınmazken, bazı yerlerde denetimin yapılmadığı gözlemlendi.

Sıcak havaya rağmen hafta sonunu piknik yaparak değerlendirmeye çalışan bazı vatandaşlar yine Girne Boğazı ve Alevkayası piknik alanlarını tercih etti.

Piknik alanlarında bazı vatandaşların mangal yakması dikkat çekerken, bazı vatandaşların da yasağa uyduğu görüldü.

Girne Boğaz’ında ateşli piknik yapan kişiler Orman Dairesi’nde görevli işçi tarafından uyarılırken, Alevkayası’nda denetimin yapılmadığı dikkat çekti.

 

ALEVKAYASI’NDA DUMANLAR TÜTTÜ

Yaz ayı nedeniyle ardı ardına çıkan yangınların önlenmesi amacıyla Hükümet, ülke genelinde ateş yakmayı yasaklarken, vatandaşları uyardı. Hükümet yaptığı uyarılara rağmen yeterli denetimi sağlayamazken, bir kısım yurttaşın da duyarsızlığı göz çarptı.

Pazar günü nedeniyle Alevkayası’nı tercih eden bazı vatandaşlar yasakları dikkate alarak ateş yakmazken, bir kısım yurttaş da yasakları takmayarak mangalın keyfini yaşadı.

Yasak nedeniyle çok az insanın tercih ettiği Alevkayası’nda dumanlar tüterken, denetim yapan herhangi bir sorumluya ise rastlanmadı. Hükümet bir taraftan yasak koyarken bir taraftan gerekli denetimi yapmayarak, yangın tehlikesine adeta kapı araladı.

 

BOĞAZ’DA DENETİM DE VAR ŞİKAYETTE

Vatandaşların en çok akın ettiği Girne Boğaz Piknik Alanı’da dün neredeyse boştu. Kebap yapıp Pazar günün keyfini çıkarmak isteyen bazı vatandaşlar; Girne Boğazı’nda görevli Orman Dairesi işçisi tarafından engellendi. Denetimin yapıldığı Boğaz Piknik alanında bu kez bir kısım vatandaşa hükümetin aldığı kararı eleştirdi.

Yasağa saygı duyduklarını belirten bir kısım vatandaş, “Denizlere girişte ücret alıyorlar, şimdi de piknik yapamıyoruz, ne yapacağız? Başka bir önlem alınsın” dedi.

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1073 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler