1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'YASA DIŞILIKTA' ISRAR
YASA DIŞILIKTA ISRAR

'YASA DIŞILIKTA' ISRAR

Lefkoşa Belediyesi’nin Nisan 2010’da Çangar’dan borçlandığı 10 milyon sterlinlik borca Bakanlar Kurulu sahip çıktı, borcu taksitlendirerek ödeme kararı aldı. Önceki gün toplanan Bakanlar Kurulu Maliye Bakanlığı tarafından borcun ödenmesi

A+A-

 

 

Lefkoşa Belediyesi’nin Nisan 2010’da Çangar’dan borçlandığı 10 milyon sterlinlik borca Bakanlar Kurulu sahip çıktı, borcu taksitlendirerek ödeme kararı aldı. Önceki gün toplanan Bakanlar Kurulu Maliye Bakanlığı tarafından borcun ödenmesi için karar üretti, Sayıştay raporunda da yasadışı olarak gösterilen borçlanmaya ortak oldu.

 

 

Lefkoşa Belediyesi, Çangar’dan 2010’da 10 milyon, 2011’de ise 2 milyon sterlin borç almıştı. Bu iki borca her ay ödeme yapılmasına rağmen hâlâ ortada toplamda 11 milyon sterline yakın bir borç olması da aslında ana borcun yerinde durduğunu gösteriyor. 

 

Bakanlar Kurulu’nun yasadışı borçlanmayı sahiplenip taksitlendirerek ödeme kararı almasının bir skandal olduğunu söyleyen CTP Milletvekili Sonay Adem “Rakamlar gösteriyor ki belediyenin borcu Sayıştay raporuna yansıyanın aksine çok daha fazladır. Belediyenin bu borçlarla artık sürdürülemez yapıda olduğu gün gibi aşikârdır. Hükümetin yasadışı kararla ilgili yeniden bir karar üretmesi ise yasa dışılıkta ısrar etmektir” diye konuştu.  

 

Son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin hemen öncesinde Bakanlar Kurulu kararı ile alınan 10 milyon sterlinlik borçlanma kararı, SAYIŞTAY RAPORU’nda “yasa dışı” olarak nitelenmişti

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler