1. HABERLER

  2. KÜLTÜR & SANAT

  3. Yarışma’nın ödül töreni bugün
Yarışma’nın ödül töreni bugün

Yarışma’nın ödül töreni bugün

Telsim Freezone 3.liselerarası müzik yarışması’na katılan tüm okullara ve öğrencilere sertifikalar ve plaketler takdim edilecek

A+A-


Telsim ve Milli Eğitim Bakanlığı iş birliğinde, ülkemizdeki liseli genç müzisyenlere yönelik düzenlenen en büyük müzik yarışması Telsim FreeZone Liselerarası Müzik Yarışması’nın 27 Mart’ta gerçekleşen muhteşem finalinin ardından 14 Nisan’da(bugün) ödül töreni düzenleniyor. Bu yıl 14 okulun 16 grupla katıldığı, 115 gencin de sahne aldığı yarışmaya katılan tüm okullara plaket, tüm öğrenci ve öğretmenlere sertifika, altı farklı kategoride dereceye girenlere ise özel hediyelerin verileceği ödül töreni Levent Okul Öncesi Binası’nda yer alan Levent Kindergarten Çok Amaçlı Gösteri Salonu’nda saat 14:00’de basına açık şekilde düzenleniyor.

Milli Eğitim Bakanı Dr. Özdemir Berova ve Telsim Genel Müdürü Rasim Karas’ın katılımıyla gerçekleşecek ödül töreninde, 27 Mart’ta Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen yarışmada “en iyi kız solist”, “en iyi erkek solist”, “en iyi orkestra”, “icra”, “en iyi enstrüman”, “en iyi sahne” performansında dereceye giren okullardaki tüm öğrencilere ödüller takdim edilecek.

Yarışmanın “en iyi orkestra” birincisi seçilen Doğu Akdeniz Doğa Koleji’nin  piyano ödülü ise ödül töreninden sonraki bir tarihte Telsim tarafından  özel olarak takdim edilecek. Doğu Akdeniz Doğa Koleji, ayrıca 9 Mayıs’ta İstanbul’da düzenlenecek Vodafone Freezone 18. Liselerarası Müzik Yarışması’nda KKTC’yi temsil edecek.
27 Mart’ta gerçekleşen büyük finalde başarılı performans sergileyip, dereceye girmeye hak kazanan ve 14 Nisan’da düzenlenecek olan ödül töreninde birbirinden güzel hediyelerle ödüllendirilecek olan okulların listesi şöyle;

EN İYİ ORKESTRA
3. Orkestra:  Yakın Doğu Koleji
2. Orkestra: Dr. Fazıl Küçük Endüstri ve Meslek Lisesi
1. Orkestra: Doğu Akdeniz Doğa Koleji

EN İYİ İCRA PERFORMANSI
Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi


EN İYİ KIZ SOLİST
3. Kız Solist İsim: Scarlet Marie Goodwin  Okul: Girne Amerikan Koleji
2. Kız Solist İsim: Ceren Coşar/ Maria  Argylouilla Voudouri/ İmge Saner/Gamze Gül     Okul:Levent Koleji - İyi Fikir Grubu
1. Kız Solist  İsim: Burcu Topukçu Okul: Yakın Doğu Koleji

EN İYİ ERKEK SOLİST
3. Erkek Solist İsim: Mustafa Basrioğlu Okul: Namık Kemal Lisesi
2. Erkek Solist İsim: Mehmet Emin Önder  Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi-2. Grup
1. Erkek Solist İsim: Mazlum Keleşoğlu Okul: Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi

EN İYİ ENSTRÜMAN PERFORMANSI
3. Enstrüman İsim: Melis Çelebi  Okul: 19 Mayıs TMK
2. Enstrüman İsim: Özdemir Özdoğdu Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi-2.grup
1. Enstürman İsim: Umut Keloğlu     Okul: Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi 1. grup

EN İYİ SAHNE PERFORMANSI
Okul: Namık Kemal Lisesi- Sedat Simavi Endüstri Meslek Lisesi    YD

Bu haber toplam 647 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler