1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YARIM GÜNDE 150 KAMYON ÇÖP TOPLANDI
YARIM GÜNDE 150 KAMYON ÇÖP TOPLANDI

YARIM GÜNDE 150 KAMYON ÇÖP TOPLANDI

Lefkoşa’da dün başlatılan birikmiş çöplerin toplanması ve ilaçlanması çalışmalarının bugün tamamlanması bekleniyor

A+A-

 
Lefkoşa’da dün başlatılan birikmiş çöplerin toplanması ve ilaçlanması çalışmalarının bugün tamamlanması bekleniyor.
Lefkoşa Kaymakamlığı ile İçişleri Yerel Yönetimler Bakanlığı ekipleri yanında, özel sektörden hizmet alımı yoluyla başlatılan temizlik çalışmaları, dün sabah itibarıyla Belediye Emekçileri Sendikası (BES), 10 belediye ve Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği’nin katılımıyla devam etti.
Lefkoşa Kaymakamı Kemal Deniz Dana, önceki gün 50 kamyon dün 14.00 itibarıyla 150 kamyon çöp toplandığını kaydetti.

 


 


BOZAT: “KALICI ÇÖZÜM OLMADAN İŞBAŞI NİYETİMİZ YOK”


BES Başkanı Savaş Bozat, “İnanılmaz derecede çöp biriktiğini” ifade etti.
Temizlik çalışmalarının Lefkoşa Türk Belediyesi çalışanları kılavuzluğunda devam ettiğini kaydeden Bozat, çöplerin ciddi sağlık tehlikesi yarattığını ifade etti.
Başbakan İrsek Küçük’ün LTB çalışanlarının son iki maaşının pazartesi günü ödeneceğine ilişkin açıklamasıyla ilgili olarak ise Bozat, sorunun sadece ödenmemiş maaşlardan ibaret olmadığını, personelin gelecek ayki maaş ve soysal sigorta ile ihtiyat sandığı primlerine de kalıcı çözüm getirilmesi gerektiğini ifade etti.
LTB’nin devletten alacağı katkıların borcuna karşılık blokeli olduğunu ifade eden Bozat, sadece LTB’nin tahsil edecekleri ile personelin maaş ve diğer yükümlülüklerini ödemesinin olanaksız olduğunu ifade etti.
LTB personelinin işbaşı yapmasıyla ilgili ise Bozat, “Öncelikli hedefimiz çöpleri kaldırmak. Sorunlara kalıcı çözüm bulunmadıkça işbaşı yapma niyetimiz yok” dedi. 

BULUTOĞLULARI: GÖRÜŞECEKLERİ KİŞİ BENİM

 

Lefkoşa Türk Belediyesi Başkanı Cemal Bulutoğluları ise yazılı açıklamasında, Başkent Lefkoşa’da biriken çöplerin toplanması konusunda harekete geçen Belediyeler Birliği ve Kıbrıs Türk Müteahhitler Birliği ile ilaçlama işlemine başlayan Sağlık Bakanlığı’na teşekkür etti.
Bulutoğluları, sağlık açısından ciddi problemlerin baş göstermeye başladığı bir dönemde Belediyeler Birliği Başkanı ve 10 belediye başkanının duyarlı bir davranışta bulunduğunu belirterek, bu alanda hizmet vermeye başlayan ilgili belediyelerin çalışanlarına teşekkür etti.

“GÖRÜŞECEKLERİ KİŞİ BENİM”
Bulutoğluları, BES’e de çağrıda bulunarak, sorunların çözümü konusunda görüşecekleri kişinin kendisi olduğunu, bu uzlaşının sağlanarak sıkıntıların giderilmeye başlanmasının zamanının geldiğini ekledi. (TAK)


 

 

 

 

 

Bu haber toplam 570 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler