1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YARI FİNALDE ELENDİ
YARI FİNALDE ELENDİ

YARI FİNALDE ELENDİ

KKTC Milli Futbol Takımı’nın Kuzey Irak’ın Erbil şehrinde 5-10 Haziran tarihleri arasında katılacağı VIVA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Irak Kürdistan takımı bu turnuvanın hazırlıklarını FIFA’ya üye federasyonların mill

A+A-

YARI FİNALDE ELENDİ

 

5’inci VIVA Dünya Kupası’nın ev sahibi Irak Kürdistan Milli Takımı, Filistin’in düzenlediği FIFA tarafından onaylı Al Nakba Kupası’nda FIFA üyesi ülkelerle maç yaptı. Yarı finalde Tunus Olimpik Milli Takımı’na 2-1 mağlup olarak turnuvaya veda etti

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

KKTC Milli Futbol Takımı’nın Kuzey Irak’ın Erbil şehrinde 5-10 Haziran tarihleri arasında katılacağı VIVA Dünya Kupası’na ev sahipliği yapacak olan Irak Kürdistan takımı bu turnuvanın hazırlıklarını FIFA’ya üye federasyonların milli takımları ile sürdürdü. FIFA tarafından onaylanan ve her yıl geleneksel olarak Filistin’de düzenlenen 2012 Al Nakba Kupası’nda yer alan Irak Kürdistan Milli Takımı, yarı finalde Tunus Olimpik Milli Takımı’na mağlup olarak turnuvadan elendi.

 

TURNUVAYA VEDA ETTİ 

 

Amacı Asya ve Afrika ülkeleri arasındaki dostluğu pekiştirmek olan Al Nakba Kupası’nda üçer takımdan oluşan üç grup yer aldı. Kendi grubunda önce Moritanya’yı 3-1 mağlup eden Kürdistan, ardından Endonezya ile 1-1 berabere kalarak gruptan lider çıkmayı başardı. Geçtiğimiz gün Faisal Al Husseini Uluslararası Stadyumu’nda Tunus ile yarı final maçına çıkan Kürdistan, bu maçı 2-1 kaybederek turnuvaya veda etti. Diğer yarı final karşılaşmasında rakibi Endonezya’yı 2-1 mağlup eden ev sahibi Filistin, bugün Tunus ile final karşılaşmasına çıkacak.

 

FIFA ÜYELERİ İLE OYNADI 

 

Geçtiğimiz nisan ayında Kürt yönetiminin Futbol Federasyonu Sekreteri Selam Hüseyin, tarihte ilk kez futbol takımlarının FIFA tarafından resmi olarak tanındığını açıklamış ve Filistin’de düzenlenen turnuvaya katılacaklarını belirtmişti. Bu açıklamanın ardından bir gün FIFA bir açıklama yayınlayarak bu iddiaları yalanlamış ve Kürdistan Milli Takımı’nın Filistin’de düzenlenecek turnuvaya katılmasını onaylamadığını belirtmiş, bölgede tek tanıdıkları federasyonun Irak Futbol Federasyonu olduğunun altını çizmişti. Yaşanan bu gelişmelere rağmen Kürdistan Milli Takımı halen devam etmekte olan 2012 Al Nakba Kupası’nda FIFA’nın tanıdığı takımlarla bağımsız bir devlet olmamasına rağmen mücadele ederek yarı finalde elendi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1155 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler