1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YARGILANMAYI CEZAEVİNDE BEKLEYECEKLER…
YARGILANMAYI CEZAEVİNDE BEKLEYECEKLER…

YARGILANMAYI CEZAEVİNDE BEKLEYECEKLER…

Mağusa’da 21 yaşındaki genç kıza tecavüz ettikleri öne sürülen zanlılar 1 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildiler

A+A-

Gazimağusa’da 21 yaşındaki genç kıza tecavüz ettikleri öne sürülen Abdullah Sakiner, Enver Gök ve Yıldıray Yınal 1 ayı geçmemek şartıyla hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildiler.

 

 

 

Gazimağusa’ da 19 Ağustos tarihinde 21 yaşındaki M rumuzlu genç kıza tecavüz ettikleri öne sürülen Yenierenköy’lü Abdullah Sakiner, Enver Gök ve Yıldıray Yınal yargılanmaya başlayıncaya değin hükümsüz tutuklu olarak 1 ayı geçmemek şartıyla Merkezi Cezaevine gönderildiler. Mahkemede polisin cezaevi talebine itiraz eden zanlı avukatları zanlıların yargılanmadan kaçmayacaklarını ve zanlıların mahkemenin uygun göreceği her türlü teminat emrini yerine getirebileceklerini söylediler. Mahkemede zanlı Enver Gök’ ün avukatı Erdal Öncü zanlı Enver Gök’ ü ve zanlının babası Muharrem Gök’ü mahkemede tanık olarak dinletti.  

Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde görüşülen teminat duruşmasında meselenin tahkikat memuru polis memuru Hasan Kemaneci mahkemede tanıklık yaptı. Polis memuru, zanlıların ‘ Irza geçme’, ‘ şiddet kullanarak tabiata aykırı cinsel münasebette bulunma’, ‘ zorla alıkoyma’, ‘ kasdi hasar’ ve ‘ ciddi darp’ suçlarını işlediklerini söyledi. Zanlıların 20 Ağustos tarihinde tutuklandıklarını söyleyen tanık polis polise gönüllü ifade verdiklerini ve suçlarını kabul ettiklerini kaydetti. Tahkikat memuru, alınan bir takım emareler olduğunu ve bu emareleri DNA testi için Türkiye’ de Adli Tıp Kurumu’na gönderdiklerini açıkladı.

 

“ KOMPLO KURDULAR”

 

Hüseyin Kemaneci, zanlıların genç kıza komplo kurduklarına vurgu yaptı. Kemaneci, Yıldıray Yınal’ın müşteki kıza bekar olduğunu ve isminin Cenk olduğunu söyleyerek arkadaşlık etmeye başladığını söyledi.  Polis, müştekiyle Yınal’ın 7 ay önce başlayan birlikteliğin genç kızın gerçekleri öğrenmesi üzerine 1 ay önce sona erdiğini anlattı. Yınal’ın kızla ilişkisinin son bulması üzerine genç kızın telefon numarasını bir diğer zanlı olan Enver Gök’ e vererek tanışmalarını sağladığını dile getiren Hüseyin Kemaneci, Enver Gök’ün ise genç kıza kendisini Murat Ateşoğlu olarak tanıttığını, bekar olduğunu söylediğini ve güzel vaatlerle kandırdığını ifade etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1309 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler