1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek
Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Yargılanmayı cezaevinde bekleyecek

Mağusa’da eşi ve 2 oğlunu öldürmek kasti ile bıçaklayan zanlı R.Y dün mahkemeye çıkarıldı…

A+A-

Gamze BAYKUR

Mağusa’da kendisinden boşanmak isteyen eşi Safiye Yazgı ile oğulları Ozan ve Orhan Yazgıyı öldürmek kasti ile bıçaklayan zanlı R.Y almış olduğu tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Katle teşebbüs” suçlamasıyla dün yeniden mahkemeye çıkarılan zanlı R.Y, davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderildi.

Öldürmek kastiyle bıçakladı…
Meselenin tahkikat sorumlusu Müfettiş Muavini Faysal Güden, zanlı R.Y’nın 9 Mayıs tarihinde Mağusa’da Asiye Oğul’a ait evin bahçesinde tasarrufunda bulundurduğu toplam 18 cm uzunluğundaki ekmek bıçağı ile eşi Safiye Yazgı’yı sırt kısmından bir kez, oğlu Ozan Yazgı’yı sağ göğüs ile sol karın kısmından iki kez ve diğer oğlu Orhan Yazgı’yı sırtından bir kez olmak üzere öldürmek kasti ile bıçakladığını açıkladı.

Zanlı R.Y’nın 11 Mayıs tarihinde hücrede tutuklu bulunduğu sırada giymekte olduğu atleti ip haline getirerek kendini asmaya teşebbüs ettiğini belirten Güden, zanlının polis tarafından fark edilerek hastaneye kaldırıldığını akabinde ise Barış Sinir ve Ruh Hastalıkları Hastanesi’ne götürülerek 2 gün boyunca tedavi gördüğünü söyledi.

Zanlının gönüllü ifade verdiğini de belirten Güden, zanlının ifadesinde eşi ve çocuklarını öldürmek için bıçakladığını itiraf ettiğini açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Güden, zanlının davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep etti.

2 ay cezaevinde bekleyecek…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı R.Y’nın davaları mahkemece sonuçlanıncaya değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi.

Bu haber toplam 1149 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler