1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YARGICIN İSYANI
YARGICIN İSYANI

YARGICIN İSYANI

Alacak verecek meselesi nedeniyle Güzelyurt ve Gönyeli’de yaşanan kurşunlama olayları Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin’i de isyan ettirdi YARGICIN İSYANI: “NELER OLUYOR BU ÜLKEYE?” Güzelyurt ve Gönyeli’de yaşanan kurşun

A+A-

 

 

Alacak verecek meselesi nedeniyle Güzelyurt ve Gönyeli’de yaşanan kurşunlama olayları Kıdemli Yargıç Fügen Ulutekin’i de isyan ettirdi

 

YARGICIN İSYANI: “NELER OLUYOR BU ÜLKEYE?”

 

Güzelyurt ve Gönyeli’de yaşanan kurşunlanma olayları ile ilgili 4 kişi tutuklandı. Alacak verecek meselesi nedeniyle Ahmet Töğmay’ın ikametgahını ve Şerife Beyhan’ın kuaför salonunu kurşunladıkları iddia edilen Erdal Küpeli, İsa Küpeli, Hüseyin Kasapoğlu ve Uğur Balcıoğlu mahkemeye çıkarıldı. Zanlılar 3’er gün tutukluk aldı

 

 

Güzelyurt ve Gönyeli’de önceki gün meydana gelen kurşunlama olayları yargıya taşındı. Alacak verecek meselesi nedeniyle meydana geldiği belirtilen kurşunlama olayıyla ilgili Erdal Küpeli, İsa Küpeli, Hüseyin Kasapoğlu ve Uğur Balcıoğlu isimli şahıslar zanlı olarak tutuklandı. Zanlılar Erdal Küpeli, İsa Küpeli ve Hüseyin Kasapoğlu dün öğle saatlerinde mahkemeye çıkarılırken, zanlı Erdal Küpeli’nin çalışanı olduğu iddia edilen zanlı Uğur Balcıoğlu, da ilk mahkemenin ardından tespit edilip tutuklanarak öğleden sonra mahkemeye çıkarıldı. Soruşturma maksatlı her dört zanlıya 3’er gün tutukluluk emri alındı.

 

SİLAHLA ALACAK VERECEK İSTENDİ, YARGIÇ DA İSYAN ETTİ

Polis, Güzelyurt’ta ikametgahına ateş edilen Ahmet Töğmay ile zanlı Erdal Küpeli arasına çek alıp verme meselesi olduğunu belirterek, müşteki Toğmay’ın elindeki çekleri, polise verdiği gerekçesiyle zanlı Erdal Küpeli’nin tehdit etme amacıyla bu işi yaptığı iddiasında bulundu. Polis, alacak verecek nedeniyle müşteki Ahmet Töğmay’ın olaydan bir gün önce polise giderek, Erdal Küpeli aleyhine şikayette bulunduğunu da söyledi.

Yargıç Fügen Ulutekin de bu yaşananlara isyan etti. “Neler oluyor bu ülkede” diye soran Ulutekin, bu son 1-2 yıl içinde işlenen suçlar beni dahi çıldırttı. Toplum infial içerisinde. Alacak verecek nedeniyle herkes silaha sarılmış” dedi. 

 

9 Suçtan Soruşturma Başlatıldı

Zanlılar dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Kıdemli Yargıcı Fügen Ulutekin, huzurunda görülen tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Cemaliye Usanmaz ve Savunma Avukatı da hazır bulundu. Savcı, meselenin tahkikat memuru Hasan Selvili’yi mahkemeye tanık olarak dinletti. Selvili, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları aktardı. Hasan Selvili, zanlılar Erdal Küpeli, İsa Küpeli ve Hasan Kasapoğlu’nun, “kanunsuz ateşli silah taşıma, tasarruf ve kullanma”, “kanunsuz patlayıcı madde taşıma, tasarruf ve kullanma”, “şiddet tehdidi”, “kasti hasar” ve “meskun mahalde ateş etme” suçlarıyla ilgili olarak tutuklandığını açıkladı.

 

ALACAK VERECEK MESELESİ

7 Haziran 2012 tarihinde üç zanlının aralarında analaşarak, aralarında alacak verecek olan Güzelyurt’ta sakin Ahmet Töğmay’ın Mehmet Akif Sokak numara 49’daki apartmandaki dairesine 2 el ateş, apartmanın altında Dt. Tülay Durukan’ın klinik camına 1 el ateş, apartmanın bahçe kapısına 1 el ateş edildiğini belirten Selvili, apartmanın alt kısmında bulunan Paşaoğlu Hediyelik eşya dükkanına ve Fırat- Havva Paşaoğlu’nun ikametgahına ateş edildiğinin tespit edildiğini söyledi.

 

KAMERA GÖRÜNTÜLERİ VAR

Tahkikat memuru, zanlıların daha sonra Yenikent’te faaliyet gösteren Şerife Beyhan’a ait kuaför salonuna giderek, bahse konu silahla salonun camına ve beton zemine ateş ettiklerini belirtti. Meseleyle ilgili olarak zanlılar Erdal ve İsa Küpeli’nin 7 Haziran günü, zanlı Hüseyin Kasapoğlu’nun da 8 Haziran günü tespit edilerek tutuklandıklarını aktaran Hasan Selvili, meseleyle ilgili birçok kamera görüntüsü olduğunu, bunların bir kısmının izlendiğini birçoğunun da izleneceğini aktardı. Selvili, olaylarda emare olarak alınan mermi çekirdeklerinin incelendiğini ve her iki olayda bulunan çekirdeklerin aynı silaha ait olduğunun tespit edildiğini aktardı.

 

POLİS: “ERDAL KÜPELİ HAKKINDA ŞİKAYETLER MEVCUT”

Erdal Küpeli aleyhine poliste şiddet tehdidi suçuyla ilgili birçok şahsın şikayeti bulunduğunu belirten Polis Hasan Selvili, olaylardan bir gün öncede müşteki Ahmet Töğmay’ın polise şiddet tehdidi suçuyla ilgili olarak şikayette bulunduğunu aktardı. Ahmet Töğmay ile zanlı Erdal Küpeli arasına çek alıp verme meselesi olduğunu belirterek, müşteki Töğmay’ın elindeki çekleri, polise verdiği gerekçesiyle zanlı Erdal Küpeli’nin tehdit etme amacıyla bu işi yaptığı iddiasında bulundu.  

 

3 Gün Tutukluluk Talebi

Hasan Selvili, meseleyle ilgili tahkikatın yeni başladığını alınması gereken ifadeler ve bulunması gereken emareler olduğu gerekçesiyle zanlıların 3’er gün tutuklu kalmalarını talep etti. Savunma Avukatı’nın bu 3 günlük sürede neler yapacağını sorması üzerine, Selvili, birçok kişiden ifade alınacağını, kamera görüntülerinin izleneceğini belirterek, mermilerin ve telefon dökümlerinin inceleneceğini belirtti.

 

YARGIÇ DA İSYAN ETTİ

Yargıç Fügen Ulutekin de bu yaşananlara isyan etti. “Neler oluyor bu ülkede” diye soran Ulutekin, “Bu kadar sene yargıçlık yaparım, bu son 1-2 yıl içinde işlenen suçlar beni dahi çıldırttı. Toplum infial içerisinde. Alacak verecek nedeniyle herkes silaha sarılmış” dedi.

Yargıç Ulutekin, tahkikatın salimen yürütülebilmesi gerekçesiyle zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

 

BİR KİŞİ DAHA TUTUKLANDI

Öte yandan polis yaklaşık 2 saat sonra bir kişiyi daha şüpheli olarak tutukladı. Zanlı Erdal Küpeli’nin çalışanı olduğu iddia edilen Uğur Balcıoğlu, “şiddet tehdidi ve telefonda tehdit” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarıldı. Tahkikat memuru Hasan Selvili, zanlının aynı meseleyle ilgili olarak zanlının tutuklandığını aktardı. Selvili, soruşturma maksatlı zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.

 

“ERDAL’IN KİM OLDUĞUNU ÖĞRENECEKSİNİZ” İDDİASI

Yargıç Fügen Ulutekin, polisin talebi üzerine zanlıya söz hakkı verdi. Zanlı Uğur Balcıoğlu, Erdal Küpeli’nin yanında pazarlamacı olarak çalıştığını, Küpeli’nin kendisine bir numara vererek Gönyeli’deki Beauty Line Hair Club’ın sahibi Şerife Beyhan’ı aradığını iddia etti. Ancak cevap alamadığını, bu kez de Erdal Küpeli’nin verdiği diğer numarayı aradığını ileri süren zanlı, telefona Şerife Beyhan’ın oğlu Mert Beyhan’ın çıktığını söyledi. Zanlı Balcıoğlu, Mert Beyhan’a “Annen neden telefona bakmaz” dediğini ve telefonu kapattığını iddia etti. Bu kez Erdal Küpeli’nin bir kez daha aramasını ve kömür siparişi vermesini istediğini ileri süren zanlı Balcıoğlu, “aradım kömür istediğimi söyledim ve kapattım. Sonra yine aradım ve Erdal Küpeli’nin telefonuna niye bakmazsınız, onun kim olduğunu öğreneceksiniz” dediğini iddia etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1523 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler