1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yaralı Caretta Caretta hastaneye kaldırıldı
Yaralı Caretta Caretta hastaneye kaldırıldı

Yaralı Caretta Caretta hastaneye kaldırıldı

Kafa Travması Geçiren Caretta Caretta YDÜ Hayvan Hastanesi’ne Kaldırıldı

A+A-

 

Kocareis sahilinde kafa travması geçiren Caretta Caretta Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi (Near East Universty Nicosia Cyprus) Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre; Çevre ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı, Çevre Koruma Dairesi Gazimağusa Şübesi’nin bildirimi üzerine Kocareis sahilinde kafa travması geçirmiş olarak bulunan Caretta Caretta Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi’ne kaldırıldı.

Caretta Caretta Hastaneye Hayvan Ambulansı İle Ulaştırıldı...
YDÜ Hayvan Hastanesi Hekimlerinden Yard. Doç. Dr. Hüseyin Cihan ve Yard. Doç. Dr. Wayne Fuller gözetiminde Hayvan Ambulansı ile YDÜ Hayvan Hastanesi’ne kaldırılan Caretta Caretta’nın baş bölgesinde önemli kırıkları olduğu belirtildi.

İlk Cerrahi Müdahale Yapıldı...
Baş bölgesinde önemli kırıklar bulunan Caretta Caretta’nın klinik muayenelerinin ardından, kan tahlilleri ile radyolojik tetkikleride yapılarak cerrahlar tarafından ilk müdahale yapıldı.

Hayati Tehlike Sürüyor...
Yakın Doğu Üniversitesi Hayvan Hastanesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Osman Ergene hastanede bütün ana bilim dallarındaki hocaların Caretta Caretta’yı yaşatabilmek için büyük özveri ile çalıştıklarını, yoğun bakım tedavisinde tutulan kablumbağanın hayati tehlikesinin sürdüğünü vurguladı.

Bu haber toplam 990 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler