1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. “Yanlış tutuklu verildiği doğru değil…”
 “Yanlış tutuklu verildiği doğru değil…”

“Yanlış tutuklu verildiği doğru değil…”

“Yanlış tutuklu verildi” iddiaları üzerine Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem açıklama yaptı:

A+A-


Merkezi Cezaevi Müdürü Metin Bilmem, Merkezi Cezaevi’nde bir avukata, “kefaletini yatırdığı tutuklu yerine başka bir tutuklunun verildiği” yönünde cün bir gazete ve internet haber sitelerinde yayımlanan haberin doğruyu yansıtmadığını açıkladı.

Bilmem, 2 ay kadar önce meydana gelen olayın tamamen Merkezi Cezaevi içinde yaşandığına işaret ederek, avukatın yanlış kişiyi o anda fark ettiğini ve doğru kişinin çıkarıldığını söyledi.

Merkezi Cezaevi Müdürü Bilmem, TAK’a yaptığı açıklamada, 2 ay kadar önce 4 Nijeryalı’nın hükümsüz tutuklu olarak cezaevine getirildiğini; Nijeryalılardan birinin avukatının müvekkilinin kefalet şartlarını yerine getirdikten sonra kendisini çıkarmak üzere cezaevi nizamiyesine gittiğini kaydetti.

Nijeryalı tutukluların isimlerinin ve fiziklerinin birbirine benzediğini, fotoğraflarının da henüz çekilmediğini ancak avukata teslim edilmek üzere nizamiyeye götürülen kişinin doğru kişi olmadığının avukatın uyarısıyla o anda fark edildiğini ifade eden Cezaevi Müdürü Metin Bilmem, gerekli kimlik kontrollerinin ardından doğru kişinin saptanıp avukatına teslim edildiğini anlattı.

“Yeniden tutuklama yok”

Bilmem, olayın Merkezi Cezaevi içinde olduğunu, kesinlikle dışarı çıkarılıp yeniden tutuklama gibi bir olay yaşanmadığını vurguladı ve “Olay bundan ibarettir” dedi. TAK

Bu haber toplam 772 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler