1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YANLIŞ KAN SKANDALINDA SORUŞTURMA
YANLIŞ KAN SKANDALINDA SORUŞTURMA

YANLIŞ KAN SKANDALINDA SORUŞTURMA

ADLİ TIP RAPORU BEKLENİYOR Yanlış kan verildikten sonra hayatını kaybeden Adnan Okur ile ilgili başlatılan polis soruşturması devam ediyor. Mağusa Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada, yanlış grup kan verilmesi sonucu fenalaşıp Lefkoşa’

A+A-

 

 

 

ADLİ TIP RAPORU BEKLENİYOR

 

Yanlış kan verildikten sonra hayatını kaybeden Adnan Okur ile ilgili başlatılan polis soruşturması devam ediyor.

 

Mağusa Hastanesi’nde tedavi gördüğü sırada, yanlış grup kan verilmesi sonucu fenalaşıp Lefkoşa’ya sevk edilen ve bir süre sonra hayatını kaybeden emekli polis Adnan Okur’la ilgili başlatılan polis soruşturması devam ediyor. Okur ailesinin şikayeti üzerine geçtiğimiz hafta başlatılan polis soruşturması çerçevesinde Mağusa Hastanesi’nde görevli, olayla ilgili çok sayıda kişinin ifadesine başvuruldu. Soruşturmanın bu hafta sonuna kadar tamamlanacağı öğrenildi.

YENİDÜZEN’in gündeme taşıdığı yanlış kan skandalı haberinin ardından Mağusa Hastanesi yetkilileri de idari soruşturma başlatmış ve hazırlanan dosya Sağlık Bakanlığına gönderilmişti.

Öte yandan Adnan Okur’a yapılan otopsi sonucunda alınan çok sayıdaki doku örneği analiz için Türkiye’ye adli tıp laboratuarlarına gönderildi. Rapor geldikten sonra kesin ölüm nedeninin anlaşılacağı, bu rapordan sonra soruşturmanın akıbetinin belirleneceği belirtildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 855 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler