1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YANDIK!
YANDIK!

YANDIK!

Haspolat’ta tahıl ambarları civarında yangın çıktı. Kuru otların tutuşmasıyla başladığı tahmin edilen yangın, rüzgarın etkisiyle yayıldı ve birçok işyerlerinde hasara neden oldu. Haspolat’ta 14:30 sıralarında çıkan ve yerleşim yeri ile sanayi

A+A-

 

 

Haspolat’ta tahıl ambarları civarında yangın çıktı.

Kuru otların tutuşmasıyla başladığı tahmin edilen yangın, rüzgarın etkisiyle yayıldı ve birçok işyerlerinde hasara neden oldu.

Haspolat’ta 14:30 sıralarında çıkan ve yerleşim yeri ile sanayi bölgesi arasında etkili olan yangın 17:30 sıralarında kontrol altına alındı.

İtfaiye, Sivil Savunma, askeri birlikler, ilgili kurumlar ve bölge halkı tarafından söndürülen yangında, pek çok zeytin ağacı yanında, onlarca dönüm arazi ve sanayi bölgesindeki bazı işyerleri hasar gördü. Rüzgarın da etkisiyle ancak 3 saatte kontrol altına alınabilen yangında soğutma çalışmaları devam ediyor.

Haspolat köyü yerleşim yerinin güney sınırındaki elektrik hatlarının kuvvetli rüzgardan dolayı birbirine çarpması sonucu çıkan kıvılcımlardan otların tutuşmasıyla başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla sanayi bölgesine yayıldı. Bazı işyerlerinde zarara neden olan yangının, aralarında yüksek yanıcı özelliğe sahip tarımsal malzemelerin muhafaza edildiği işyerlerinin de bulunduğu diğer işyerlerine sıçramaması için yoğun önlem alındı.

Polis Basın Subaylığı’ndan alınan bilgiye göre yangında, ASOK Ltd.’e ait işyerinde yedek parça amaçlı kullanılan araçlardan 14’ü tamamen, 1’i de kısmen yanarken; Hasan Sungur’a ait depo olarak kullanılan eski sabun, şampuan ve kozmetik ürünlerinin muhafaza edildiği bina hasar gördü. Salih Bardak’a ait olan ancak Hasan Cevahir’in ikamet ettiği evin bitişiğindeki çinko tavanlı, küçük malzeme deposu da tamamen yandı.

Bölge halkından alınan bilgiye göre yangın, yerleşim yerinin en güneyindeki evlerin yanında başladı, ancak rüzgarın yönü yerleşim yerlerini büyük bir tehlikeden kurtardı.

 

 

BİR KIVILCIM 7 DÖNÜM YAKTI

Öte yandan, Yeşilırmak Kurutepe mevkiinde rüzgardan dolayı elektrik tellerinin bir birine çarpması sonucunda oluşan kıvılcım yangına neden oldu.

Polis bültenine göre, bugün 12.30 sıralarında meydana gelen yangında 7 dönüm bitki örtüsü yandı.

Yangın, itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1071 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler