YANDIK

YANDIK

Ağırdağ – Boğaz arasında, saat 14:00 sıralarında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle bölgeye yayıldı. Yangına ilk müdahale edenler bölge halkı oldu. Bölge halkı traktörler ve küreklerle yangını söndürmeye çalıştı, itfaiye ve Dikmen Belediyesi̵

A+A-

Ağırdağ – Boğaz arasında, saat 14:00 sıralarında çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle bölgeye yayıldı.

Yangına ilk müdahale edenler bölge halkı oldu.

Bölge halkı traktörler ve küreklerle yangını söndürmeye çalıştı,  itfaiye ve Dikmen Belediyesi’nin ekipleri ile birlikte Sivil Savunma’nın da uğraşlarıyla yangın bir saat içerisinde kontrol altına alındı.

Bölgedeki bir inşaata çekilen ‘kaçak elektrik’ veya ayni inşaatta çalışan işçilerinin kaldığı evdeki tüpün patlamasıyla meydana geldiği tahmin edilen yangında, 30 ile 35 dönüm arazinin yandığı öğrenildi.

Polis soruşturması sürüyor.

 

 

POLİS AÇIKLAMA YAPTI

Ağırdağ - Boğaz arasında bugün öğle saatlerinde çıkan yangının, elektrik kablosunun aşırı yüklenmesi sonucu çıktığı ve iki piknik tüpünün patlamasıyla yayıldığı açıklandı.

Polis bültenine göre, saat 14.00 sıralarında Belen mevkiinde Ant Veysel’e ait çinko kulübe şeklindeki yatı evinde elektrik kablosunun aşırı yüklenmesi sonucu çıkan yangın, kulübedeki iki piknik tüpünün patlamasıyla araziye yayıldı ve yaklaşık 30 dönüm arazideki zeytin ve harnup ağaçları yandı.

Kulübedeki eşyaların da yandığı yangın itfaiye ekipleri, askeri birlikler ve bölge halkı tarafından söndürüldü. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1840 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler