1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yakın Tarihimize Işık Tutan İki Yeni Kıbrıs Kitabı
Yakın Tarihimize Işık Tutan İki Yeni Kıbrıs Kitabı

Yakın Tarihimize Işık Tutan İki Yeni Kıbrıs Kitabı

Ülkemizin yakın tarihindeki politik hadiseleri gün ışığına çıkaran ve karanlık bir dönemin gizli kalmış yönlerini anlatan iki yeni Kıbrıs kitabı çıktı

A+A-

Yakın Tarihimize Işık Tutan İki Yeni Kıbrıs Kitabı Çıktı

"Düşmana İnat Bir Gün Daha Yaşamak" ve "Perde Aralığından"

 

Ülkemizin yakın tarihindeki politik hadiseleri gün ışığına çıkaran ve karanlık bir dönemin gizli kalmış yönlerini anlatan iki yeni Kıbrıs kitabı çıktı.

 

“Düşmana İnat Bir Gün Daha Yaşamak”,  geçtiğimiz aylarda bir motosiklet kazası sonucu hayatını kaybeden Kamil Tuncel'in yakın geçmişimizin bilinmeyen yönlerine kişisel tanıklığı. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası yayınlarından çıkan genişletilmiş 2. baskısı ile okuyucu ile buluşan kitap, Kamil Tuncel tarafından hayatının son aylarında şekillendirilmişti. Birinci baskıdan farklı olarak, Kamil Tuncel, yaşanan pek çok olayı sansürlemeden bu baskıya eklemiş, AKEL üyeliği ile ilgili bilgileri okuyucu ile paylaşmıştır. Ayrıca fotoğraflarla da zenginleştirilen kitapta, 1950'li yılların Lefkoşası ayrıntılı bir şekilde betimlenmektedir.

 

Tarihimizin bilmediğimiz yönleri ile ilgili çok konuşulacak bir diğer yeni kitap ise “Perde Aralığından” . İbrahim Aziz, iki dilli olarak yayınladığı bu kitapta TMT kurşunları ile hayatını kaybeden Derviş Ali Kavazoğlu ile Cumhuriyet Gazetesi yazarları arasındaki ilişkilere ışık tutuyor. TMT'nin cinayetleri yanında, AKEL içerisinde Kıbrıslı Türkler tarafından verilen mücadelenin bilinmeyen yönlerini aydınlatan kitap hem Türkçe hem de Rumca olmasıyla da dikkat çekiyor.


Dağıtımı Khora Kitap Cafe tarafından gerçekleştirilen bu iki yeni kitaba tüm seçkin kitapçılardan ulaşılabilir.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1111 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler