1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YAK, DTB ve Ecvet
YAK, DTB ve Ecvet

YAK, DTB ve Ecvet

Haftanın en önemli karşılaşması olan Doğan Türk Birliği - Yenicami maçını izleyen binin üzerinde ki seyirciler eminim keyif aldılar. Her ne kadar da maçın sonunda mağlup olan Doğan Türk Birliği takımı ve taraftarları üzülse de maçın oynandığı anlarda emi

A+A-

 

 

 

Haftanın en önemli karşılaşması olan Doğan Türk Birliği - Yenicami maçını izleyen binin üzerinde ki seyirciler eminim keyif aldılar.

Her ne kadar da maçın sonunda mağlup olan Doğan Türk Birliği takımı ve taraftarları üzülse de maçın oynandığı anlarda eminim onlar da keyif alıyorlardı.

Lig lideri Yenicami, özellikle maçın ilk yarısında oynadığı futbolla lider olmanın hakları olduğunu gösterirken, yine aynı Yenicami, maçın ikinci yarısında kapıldığı rehavetin de kendisine ne kadar yaramadığını gösterdi.

İlk yarı adına maçın daha 10’uncu dakikasında, 1-0 mağlup duruma düştü. Üç dakika sonra önünde hiçbir engele takılmayan Hüseyin Kayalar sağdan ortaladı, defans uzaklaştıramadı ve bugün Yenicami takımının kötülerinden olan Kemal Yürekli durumu eşitledi.

Golden sonra en arkada Seper, orta alanda Sedat ve ileri uçta İbrahim Çıdamlı’nın müthiş oyunu Yenicami’nin oyun üstünlüğünü de elinde tutmasına neden oldu. Belki Doğan Türk Birliği futbolcusu Aydın’ın maçın 15’inci dakikasında sakatlanıp çıkması sonucu, teknik heyetin oyun anlayışında da değişiklikler yapmasına neden oldu. Bu değişiklik neticesinde günün başarılı ismi Seper, elini kolunu sallaya sallaya geldiği Doğan Türk Birliği yarı sahasından ve yaklaşık 30 metreden vurduğu şut, günün başarısız ismi olan Doğan Türk Birliği kalecisi Emre’nin bakışları arasında top ağlarla buluşunca takım da bir anda oyundan düştü. Bu golden beş dakika sonra sahanın yıldızlarında İbrahim Çıdamlı durumu 3-1 getiren golü kaydetti.

Maçın ikinci yarısında Yenicami takım olarak rehavet içerisine düşünce ve buna bir de ilk yarının başarılı ismi Sedat’ın yorgunluk belirtileri baş gösterince durum değişti.

Hal böyle olunca Doğan Türk Birliği, oyunda üstünlüğü ele geçirdi. Kaleci Emre’nin uzun degajında topla buluşan Raif mükemmel vurdu ve durumu tek farka düşürdü. Tam Doğan oyuna ağırlığını koyacak dediğimiz anda, maçın hakemi Ecvet Kanatlı, kimsenin penaltı olmadığını söylediği pozisyonda Yenicami lehine çaldığı penaltı oyunun şeklinin değişmesine neden oldu.

Maç içerisinde Doğan Türk Birliği’nden Samory’e, Yenicami’den de Sedat’a ikinci sarı kartı göstermemesi de yine Ecvet hocanın hataları arasında yer aldı.

Maçın son bölümlerinde Doğan Türk Birliği savunma güvenliğini de tamamen elinden bırakınca rakip kalede gol bulsa da kendi kalesinde de gol görmesine neden oldu.

Uzun lafın kısası, dünkü karşılaşmada, sahada önce Yenicami, sonra Doğan Türk Birliği ve tüm maç boyunca da Ecvet Kanatlı vardı.  

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 993 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler