1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YAK ARAZİ KONUSUNDA YARDIM İSTEDİ
YAK ARAZİ KONUSUNDA YARDIM İSTEDİ

YAK ARAZİ KONUSUNDA YARDIM İSTEDİ

YAK başkan ve yöneticileri Maliye Bakanı Ersin Tatar’dan arazi konusunda yardım istedi. Bakan Tatar “Söz vermiştik ve bunun arkasındayız” dedi

A+A-

 

 

 

 

Maliye Bakanı Ersin Tatar dün Yenicami Ağdelen Kulübü başkan ve yöneticilerini kabul etti. Kaan Kaner başkanlığındaki Futbol Süper Lig kulübü Yenicami’nin yönetim kurulu üyeleri, bakan Tatar’a kulübün son çıkartılan atkı ve flamasını takdim ederek bakan Tatar’ın da başkanlığı dönemindeki hatıralarının içinde yer aldığı dergiyi armağan etti.

Yenicami Kulüp Başkanı Kaan Kaner ziyarette yaptığı konuşmasında diğer tüm spor kulüplerinde olduğu gibi Yenicami’de de gençleri kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, bedensel ve zihinsel gelişmelerine spor branşları ile katkı koymak için çalıştıklarını ifade etti.

 

KANER: “İNŞALLAH OLUMLU GELİŞMELER OLUR”

Özelde Yenicami’nin genelde spor kulüplerinin sıkıntılarını anlatan başkan Kaner, Maliye Bakanı Ersin Tatar’dan kulübe tesisleşme için tahsis edilecek arazi konusunda yardım istedi.

Kaner, “arazi konusunda inşallah olumlu gelişmeler olur ve kulübümüze hem gelir getirici, hem imkanların çeşitli olacağı bir tesis kazandırırız. Sizlerin icraatlarınızı takip ediyoruz. Özellikle sporu yakından ilgilendiren Sponsorluk Yasası’nda yapmış olduğunuz düzenleme ile önemli gelişmeler sağlanmıştır. Kulüplerin de isteği olan devlet katkısının artırılması temennimizdir. İmkanlar doğrultusunda inşallah bu da gerçekleşir” dedi.

 

TATAR: “SÖZ VERMİŞTİK VE BUNUN ARKASINDAYIZ”

Maliye Bakanı Ersin Tatar geçmişte başkanlığının yaptığı Yenicami kulübünün kendisini ziyaret etmesinden memnun olduğunu belirterek başladığı konuşmasında bu yıl özellikle futbol Süper Ligi’nin çok renkli ve heyecanlı geçmesini beklediğini ifade etti.

Geçtiğimiz yıl Yenicami’ye arazi tahsisi konusunda söz vermiştik ve bunun arkasındayız. İşlemlerin gecikmesi söz konusu bölgeden yeni yol geçecek olması idi. Metehan bölgesinde verilecek arazi için artık gelişme olabilir. Yol projesi yapılarak ihalesi tamamlandı. Kendisi de bir Yenicamili olan Sayın Başbakan’ın talimatı ile Şehircilik Dairesi’ne gerekli düzenlemeyi yapması ve en erken zamanda hazırlıkların tamamlanmasını istemiştir. Devlet Emlak Malzeme Dairemiz ile Yenicami Kulübü, Şehircilik Dairesi ile istişare içerisinde bu proje üzerinde çalışarak arzu edilen tesisleşmeye doğru ilk adım atılabilir” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 435 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler