1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YABANCILARIN MAL EDİNMESİ HIZLANDIRILDI
YABANCILARIN MAL EDİNMESİ HIZLANDIRILDI

YABANCILARIN MAL EDİNMESİ HIZLANDIRILDI

Bakanlar Kuru toplandı: "Yabancıların mal edinmesine sürat katacak tüzük onaylandı”

A+A-

 

Bakanlar Kuru toplandı:

“Yabancıların mal edinmesine sürat katacak tüzük onaylandı”

 

Bakanlar Kurulu toplantısında yabancıların taşınmaz mal edinmelerini kolaylaştıracak yüzük onaylandı. İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, toplantının ardından yaptığı açıklamada, 2011’de TC vatandaşlarının güvenlik soruşturmasının kaldırılması yönünde karar aldıklarını ve geçtiğimiz ocak ayında da bu adımı attıklarını hatırlattı.

Çavuşoğlu, ilgili taraflarla yaptıkları toplantı sonucunda, üçüncü ülke uyruklu insanların mal alışlarına sürat katmak için bir tüzüğün de dün onaylandığını; Resmi Gazete’de yayımlandıktan sonra yürürlüğe gireceğini bildirdi.

 

TÜK YÖNETİMİYLE İLGİLİ TÜZÜK DE ONAYLANDI

Nazım Çavuşoğlu, Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) Yönetim Kurulu’nun toplanma şekli ve çalışma esaslarıyla ilgili tüzüğün de kabul edildiğini ve böylece büyük bir eksikliğin giderildiğini ifade etti.

 

GKK’DA KADINLAR DA SUBAY OLABİLECEK

Güvenlik Kamu Görevlileri (Değişiklik) Yasa Tasarısı’nın da onaylandığını açıklayan Sözcü Çavuşoğlu, bu değişiklikle Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nda (GKK) kadınların da muvazzaf subay mevkiinde görev yapabilmelerinin yolunun açıldığını söyledi. Çavuşoğlu, bunun ülke için ciddi bir değişiklik olduğuna işaret ederek, “Çünkü askerlik konuları hep erkeklerle ilişkilendirilmekteydi ve bir süreden beridir GKK kadın er çalıştırmaktaydı. Bu yasayla subay olabilmelerinin önü açılmış olacak. Kadınlarımız da ülkenin güvenliğiyle ilgili görev üstelenebilecektir” dedi.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 730 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler