1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yabancıların katkısı
Yabancıların katkısı

Yabancıların katkısı

Atatürk Stadı’nda G.Gücü – Cihangir karşılaşmasını izleyenler gol bakımından tatmin olmuştur. GG öne geçti, derken Cihangir ard arda bulduğu 3 golle soyunma odasına iki farklı üstünlükle girdi. İkinci devrede karşılıklı atılan birer gol ve maç

A+A-

 

Atatürk Stadı’nda G.Gücü – Cihangir karşılaşmasını izleyenler gol bakımından tatmin olmuştur. GG öne geçti, derken Cihangir ard arda bulduğu 3 golle soyunma odasına iki farklı üstünlükle girdi. İkinci devrede karşılıklı atılan birer gol ve maçın skoru 4-2 Cihangir lehine.

İlk etapta bunlar maçın kısa özeti.

Ancak bu maçta orta hakem Ecvet Kanatlı ile yardımcıları Necmi Bulut ve Abdullah Adem’in uyum sorunu yaşadığını gördük. İlk devrenin 28’inci dakikasında bir farklı üstünlükle öne geçmiş G.Gücü, bir gol daha buluyor ancak ofsayt gerekçesi ile bu gol geçerlilik kazanmıyor. Saha içerisinde Cihangir’in gol aradığı kale tarafında bulunduğumuz için bu pozisyonun ofsayt olup olmadığını tahmin etmek çok zor. Pozisyona yakın diğer kişilere sorduğumuzda ofsayt olmadığını belirtiyorlar.

Varsayımlarla yola çıkacak olursak, pozisyon hakkındaki kanaatler kişiden kişiye değişebilir. Tabi buna hakem de dahil. Ancak taraflı tarafsız bu pozisyonun ofsayt olmadığını belirtenlerin sayısı fazla olunca insanın kafasında soru işaretleri doğuyor. Gol geçerlilik kazansa skor 2-0 olacak, maçın gidişatı değişecek.

Ofsayt ile ilgili bir pozisyon daha var. Dakikalar 54’ü gösterdiğinde kazanılan serbest vuruşu GG, Cihangir ceza alanına ortaladı. Türkkan’dan gelen topu Özgür tamamlayarak ağlara gönderdi. İlk etapta yardımcı hakem Necmi Bulut ofsayt gerekçesi ile bayrağını kaldırdı. Ardından Ecvet hoca bu kararı iptal ederek golü verdi. Cihangir futbolcuları da verilen bu karar sonrası hakeme çok fazla itiraz etmediler. Dışardan da görülen zaten ofsayt olmadığıydı. Bu iki pozisyonda hakem üçlüsünün anlaşamaması, iki hafta önce hakem kararından puan kaybetmiş bir G.Gücü’nün maçında bunların yaşanması tepkilere yol açtı.  

Karşılaşmada bir parantez de yabancı oyunculara açmak gerek. GG – Cihangir maçı sanırım yabancı oyuncıların takımlarına katkı koymaları yönünden verilecek en güzel örneklerden bir tanesi olur. Her takıma ayrılan 2 yabancı kontenjanı, bana göre kadroda yer alan yerli futbolculardan daha kaliteli isimlerle takviye edilmelidir. Bunu Cihangir’in başardığını söyleyebiliriz.

Williem ve Eteme. Her iki oyuncu da geçtiğimiz yıl Cihangir’in yabancılardan verim alamama sorununun ilacı oldular. Teknik kapasiteleri ve oyun anlayışı olarak takımın ofansif yönüne katkı koydular. Toplamda attıkları 3 golle zaten bunu kolayca anlayabilirsiniz. Atak başlangıçlarında, topsuz alanlarda G.Gücü savunmasına zor anlar yaşattılar. Cihangir istikrarlı kadro anlayışına bu yabancıları da takviye ederek ligde bir aksilik yaşamazsa üst sıralarda var olacaktır.

G.Gücü’nde sahada yer alan Boris de keza iyi bir futbolcu. Ancak GG’nin bugün Zokou’yu aradığını söyleyebiliriz. Defans yönünden iyi bir izlenim veremeyen Cihangir karşısında Özgür Ongun’un yanında yer alacak bir Zokou, skorun daha farklı olmasını sağlayacak nitelikte bir oyuncu.

Oynadığı 5 maçta sadece deplasmanlarda kayıp yaşayan Cihangir, iyi yolda. Önemli bir sınavları da önümüzdeki hafta Yenicami ile. Teknik adam değişikliğinden sonra henüz puan alamasa da G.Gücü, kadro kalitesi bakımından mütevazi bir takım ancak istenilen sonuçları elde edemiyorlar. Serdarlı deplasmanında işleri çok zor...

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 482 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler