1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Yabancı transferler böyle olmalı
Yabancı transferler böyle olmalı

Yabancı transferler böyle olmalı

Devre arasındaki transferi çok iyi değerlendirip, gerek yerli gerekse yabancı oyuncularını çok iyi seçen Düzkaya ilk galibiyetini Yenicami karşısında aldı. Ortaya koyduğu oyun galibiyeti hak eder bir oyundu. Sezonun ilk devresindeki Düzkaya ile ikinci de

A+A-

 

 

Devre arasındaki transferi çok iyi değerlendirip, gerek yerli gerekse yabancı oyuncularını çok iyi seçen Düzkaya ilk galibiyetini Yenicami karşısında aldı.

Ortaya koyduğu oyun galibiyeti hak eder bir oyundu. Sezonun ilk devresindeki Düzkaya ile ikinci devredeki Düzkaya arasında dağlar kadar fark var. Takım olma yolunda önemli atılım yapan ve küme düşmemek için elinden geleni yapacağının sinyallerini verdi.

Özellikle Türkiye’den transfer edilen Tolga mükemmel bir oyuncu. Kritik müdahaleleri ile dikkatleri üzerine çeken Tolga, dünkü maçta takımının galip gelmesinde önemli rol oynamıştır.

Maçın tek golünü atan siyahi oyuncu Sherman, 20 yaşında olmasına rağmen gerek topa sahip olduğu anlarda, gerek bire bir oyunda ve adam eksiltmelerde ve gerekse topla dripling yaptığı zamanlarda, rakiplerine korkulu rüyalar yaşatacak bir oyuncu. Her takımda olması gereken bir forvet olarak değerlendiriyorum.

Yabancı transferleri iyi olan takımlar, ligde çok iyi işler yaparlar. Bence Düzkaya aldığı yabancılarla ligde kalabilecek bir takım yarattı. Kısacası özellikle kendi evinde birçok takımın canını yakacak gibi görülüyor. Zaten ligde kalması için galip gelmeye ihtiyacı vardır.

Yenicami’ye gelince. Önemli oyuncuları dünkü maçta yoktu. İbrahim, Sedat ve Kayalılar sarı kart cezalısı oldukları için bu önemli karşılaşmada yer alamadılar. Ancak bu mağlubiyeti bunu arkasına saklamak doğru olmaz. Gerçekten takım olarak kötü futbol oynuyorlar. Bu kötü gidiş haftalardır devam ediyor. Ancak, her geçen hafta belki düzelirler umutları da bana göre miadını doldurmuş boş umutlardır. Bana göre, takımda bazı riskleri göze alarak oyuncuların yerleri değişmelidir. Hem savunma hem de hücum kurgusunun değişmesi lazım. Örneğin; Ünal, müdafaaya monte edilmeli, hücum gücünü artırmak için Neval sol kanadı daha çok kullanmalı, yani daha çok ileriye dönük oynatılmalı. Hascan mutlaka orta sahada görev almalı. Seper ve Sedat savunmada arka arkaya oynatılmalı. Bazı oyuncuların yerlerinde değişiklik yaparak bu takım canlanabilir.

Haftalardır, oynanan oyundan ders çıkartılacağına, daha kötü bir oyun sergilenmeye devam ediliyor. Geçen hafta “galibiyete adlanılmasın” bu takım haftalardır kötü oynuyor demiştik, ama gördüm ki bu hafta da değişen bir şey olmadı. Takım içerisinde beş metre ilerideki arkadaşına pas veremeyen oyuncular her geçen gün çoğalıyor. Topu yere oturtup rakip takımın üzerine gidecek herhangi bir oyun göremezsiniz. Topu beş dakika yere oturtup pas yapıp top çevirdikleri anlarda pozisyon buldular ama onları da gole çeviremediler.

Bana göre bu takım tamamen özgüvenini kaybetmiş. İyi dediğimiz futbolcular bile inanılmaz hatalar yapıyorlar. Dünkü maçta Seper ve Neval’in dışında, futbol adına oyuna katkı yapan oyuncu yok denecek kadar az.

Eğer sakat değilse Hascan’ın bu takımda yer almamasına anlam veremiyorum. Bakıyorum takımda üç oyuncu sarı kart nedeniyle eksik, oyun içerisinde üç de yedek oyuncu oyuna sokuluyor, fakat Hascan oyuna alınmıyor. Kökü Yenicamicilik kökünden gelen, kulüp ve takım sevgisi tüm futbolculardan daha üstün olan bu oyuncunun, üstelik de iddia ediyorum, takımda görev alan birçok futbolcudan daha iyi olan Hascan’a neden şans tanınmıyor çok merak ediyorum. Görev aldığı birçok maçta elinden geleni yapan, mücadele gücü, oyun anlayışı ve pas yüzdesi yüksek olan bu oyuncuya neden şans verilmiyor. Lütfen birileri beni bu konuda aydınlatsın.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1097 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler