1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YABANCI KONUSUNDA DERTLİ
YABANCI KONUSUNDA DERTLİ

YABANCI KONUSUNDA DERTLİ

Bostancı Bağcıl Teknik direktörü Toygar Davulcu ülkedeki yabancı konusunu eleştirdi.

A+A-

 

 

 

 

Davulcu, Süper Lig’de 3 takım hariç tüm takımların yabancı konusunda sıkıntılı olduğunu, takımlardaki 2 yabancı 1 Türkiyeli sayısının değiştirilerek 3 yabancı olması ve kulüplerin bu transferde serbest bırakılmasını önerdi

 

Çağan Kutgüner

 

Davulcu, Türkiye’den gelen oyuncuların ülkemize uyum sağlamada güçlük çektiğini belirterek “Türkiye’den gelen oyuncular orada gördükleri kulüp ve tesis ortamını burada arıyor ancak ülkemiz şartları buna uygun olmadığı için bizi yarı yolda bırakıyorlar” dedi.

Bu konuda Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun kulüplere kolaylık sağlamasını öneren Davulcu, 3 yabancı konusunun kendi tercihlerine kalmasını önerirken, federasyonun kendilerini 1 Türkiyeli oyuncu oynatma zorunluluğu yerine 3 yabancı transferinin serbest bırakılarak ayrıştırılmaması gerektiğini söyledi.

 

“BEĞENDİK AMA GİTTİ”

Teknik Direktörü Davulcu, 1 buçuk aydır denediği Türkiyeli oyuncusunu beğendiğini ve sezon içerisinde oynatmayı düşündüğünü ancak bu oyuncunun kulüpten ailevi problemleri olduğuna dair izin isteyip, kulüpten bilet parası alarak Türkiye’ye gittiğini ve telefonlara geri cevap vermediğini belirtti. Bugün yapılacak kamp öncesi ulaşılan futbolcunun, kendilerine ülkeye geri dönmeyi düşünmediğini söylediğini belirten Davulcu, sıkıntılı olduğunu ve yeni bir Türkiyeli oyuncu bulma durumunda olduklarını belirtti.

 

ÇAĞRIDA BULUNDU

Geçtiğimiz sezonda Cihangir, Küçük Kaymaklı ve Yenicami’nin dışındaki bütün kulüplerin yabancı konusunda sıkıntılar yaşadığına değinen teknik adam Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’na çağrıda bulunarak “3 yabancı hakkımız varsa istediğimiz gibi kullanalım” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 427 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler