1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. YA GARNI, YA SIRTI
YA GARNI, YA SIRTI

YA GARNI, YA SIRTI

Telsim Süper Ligi’nin tamamlanmasına iki hafta kala Çetinkaya şampiyonluğunu ilan ederken, Gönyeli’de Birinci Lig’e düşen ilk takım oldu. Ayrıca Telsim Süper Lig maçlarının tümü bugün oynanıyor. Bu karşılaşmalarda gözler ikinci düşecek t

A+A-

 

 

Telsim Süper Ligi’nin tamamlanmasına iki hafta kala Çetinkaya şampiyonluğunu ilan ederken, Gönyeli’de Birinci Lig’e düşen ilk takım oldu

Telsim Süper Ligi karşılaşmalarının tümü bugün oynanırken, bu karşılaşmalarda ikinci küme düşecek takımda belli olabilir. Gelecek hafta tamamlanacak ligde play-off oynayacak takımlarda bu haftadan belli olabilir

Hüseyin KIRAL

Telsim Süper Ligi’nin tamamlanmasına iki hafta kala Çetinkaya şampiyonluğunu ilan ederken, Gönyeli’de Birinci Lig’e düşen ilk takım oldu. Ayrıca Telsim Süper Lig maçlarının tümü bugün oynanıyor. Bu karşılaşmalarda gözler ikinci düşecek takımın kim olacağını ararken, gelecek hafta tamamlanacak ligin sonunda play-off oynayacak takımlarda bu haftadan belli olabilir.

Bugün

Yenicami - Türk Ocağı (Kerem Eran)

Ligin tamamlanmasına iki hafta kala Yenicami prestij için sahaya çıkarken, play - off oynayacağı kesin olan Türk Ocağı yönetimi teknik heyetini değiştirdi ve takımın başına teknik direktör Ahmet Dedekorkut geldi. Dedekorkut, bu dakikadan sonra takımının play - off’a kaç puanla gireceğine bakacak ve kalan iki maçını ona göre oynayacak.

 

Mağusa T.G. - B.Bağcıl (Mehmet Malek)

Mağusa Türk Gücü kendi saha ve seyircisi önünde konuk edeceği Bostancı Bağcıl takımının ligde ki durumuna bakmaksızın mücadele edeceği ve kazandığı takdirde, Küçük Kaymaklı’nın durumuna göre ligi ikinci sırada tamamlayabileceği bir karşılaşma. Ancak Bostancı Bağcıl play - off’un dışında kalması için son iki haftayı da galibiyetle kapatmak durumunda.

 

Doğan T.B. - Lapta (Savaş Tilki)

2011-2012 sezonu sonunda oynayacağı kupa finaline odaklanan Doğan Türk Birliği, ligde de play - off oynamamak için son iki hafta da bir puan almak zorunda. Lapta ise play – off’un dışına çıkabilmesi için son iki, haftada galip gelmek zorunda olan bir takım. Üç ihtimalli bir maç izlemek isteyenler Girne 20 Temmuz Stadı’na gidebilir.

 

Düzkaya - Cihangir (Murat Sapsızoğlu)

Prestij için mücadele eden Cihangir için oynayacağı karşılaşmada galip gelmesi sadece ligin başında hedeflediği ilk beşi garantilemesine neden olacak. Ancak Düzkaya’nın Cihangir karşısında alacağı mağlubiyet, Göçmenköy’ün ve Tatlısu’nun alacağı sonuca göre bir alt kümeye de düşeceğini gösterir bu nedenle Düzkaya adına zor bir karşılaşma.

 

Göçmenköy - Gönyeli (Serdar Bilgimer)

Önümüzdeki sezon Birinci Lig’de mücadele edeceği kesinleşen Gönyeli, Göçmenköy deplasmanında prestij mücadelesi verecek. Göçmenköy’ün kazanması play-off’u garantilemesine neden olabilir. Sadece Tatlısu’nun Küçük Kaymaklı karşısında elde edeceği sonuç çok önemli.

 

 

Lefke - Çetinkaya (Ecvet Kanatlı)

Şampiyon Çetinkaya, Güzelyurt Zafer Stadı’nda Lefke’ye konuk olacak. Her iki takım da prestij için sahada mücadele edecek.

 

Tatlısu - K.Kaymaklı (Mehmet Sezener)

Ligden düşen ikinci takım olmama adına konuk edeceği Küçük Kaymaklı takımı karşısında mutlak üç puan almak zorunda olan Tatlısu, kazanmadığı takdirde Birinci Lig’e düşen ikinci takım olacak.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 618 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler