1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. WEMBLEY YOLCUSU KALMASIN
WEMBLEY YOLCUSU KALMASIN

WEMBLEY YOLCUSU KALMASIN

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz akşam düzenlediği sezonun başarılıları ödül gecesinde Başkan Hasan Sertoğlu, yeni sezonda başarılıları ödüllendirme ve motivasyon sağlama adına yenilikler yapacaklarını belirtti. Sertoğlu, yeni sezonda S

A+A-

 

 

 

TÜM MASRAFLAR KARŞILANACAK... Yeni sezonda Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı gruplarında takımlarını şampiyon yapan antrenörler 2013 Mayıs ayında İngiltere Wembley Stadı’nda Şampiyonlar Ligi finalini izleyecek. Futbol Federasyonu ve Antrenörler Derneği’nin ortak kararı ile 4 antrenörün tüm masrafları karşılanacak

 

 “SPORCULAR DA ÖDÜLLENDİRİLSİN”... KTFF Ödül Gecesi’nde Başkan Hasan Sertoğlu’nun açıkladığı yeni uygulama ile ilgili olarak Antrenrörler Derneği Başkanı Süleyman Göktaş 4 antrenörün ulaşım, konaklama ve maç bileti masraflarını karşılayacaklarını belirtti. Alınan bu karara antrenörler memnun olurken, sporcuların da böylesi organizasyonlarla ödüllendirilmesini istedi

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

 

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun geçtiğimiz akşam düzenlediği sezonun başarılıları ödül gecesinde Başkan Hasan Sertoğlu, yeni sezonda başarılıları ödüllendirme ve motivasyon sağlama adına yenilikler yapacaklarını belirtti. Sertoğlu, yeni sezonda Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı Grupları’nda şampiyon olacak takımların antrenörlerini 25 Mayıs 2013 tarihinde oynanacak Şampiyonlar Ligi finaline göndereceklerini, bu konuda Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği ile çalışma başlattıklarını açıkladı. İngiltere Futbol Federasyonu’nun (FA) 150’nci kuruluş yıldönümü vesilesi ile UEFA, Avrupanın kulüpler bazında en büyük organizasyonu olan Şampiyonlar Ligi’nin finalini bu stada vermişti.

 

GÖKTAŞ: “ÖDÜLLENDİRME ADINA BU KARARI ALDIK”

 

Konu ile ilgili olarak görüşlerini aldığımız Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı Koordinatörü, Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği Başkanı Süleyman Göktaş, alınan bu karadaki süreci anlattı. Futbol Federasyonu ödüllendirme anlamında aldıkları ortak kararda bu organizasyonu düzenlemeye karar verdiklerini belirten Göktaş, antrenörlerin uluslararası organizasyonları izleme adına yoğun talepleri doğrultusunda Süper Lig, Birinci Lig, İkinci Lig Doğu ve Batı gruplarının şampiyon takım antrenörlerini 2013 Şampiyonlar Ligi finalini izlemek için İngiltere’ye gönderme kararı aldıklarını söyledi.

 

“SERTOĞLU İKİLETMEDEN KABUL ETTİ”

 

Konuyu KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu’na açtığında hiç ikiletmeden kabul ettiğini belirten Göktaş, uçak bileti, otel ve maç biletlerini dernek ve futbol federasyonu birlikte karşılaşamaya karar verdiklerini dile getirdi. Bu konuda çalışmalara başladıklarını belirten Göktaş, yeni sezonda özelde antrenörlere, genelde ülke futboluna hizmet eden herkese hayırlı ve uğurlu bir sezon diledi.

 

ALTAY: “BİR NEBZE OLSUN ÜZERİMİZDEKİ EZİKLİĞİ KALDIRABİLİRİZ”

 

Ödüllendirme adına yapılacak bu uygulama ile ilgili son şampiyon Çetinkaya’nın teknik direktörü Turan Altay “Gerek sporcu gerek antrenörler olarak bizim gibi ambargolar ve izolasyonlar altında dış temas bulamayan kişiler  için motivasyon arttırıcı bir olay. Bu tarz organizasyonları yerinde görmekle bir nebze olsun üzerimizdeki ezikliği ve baskıyı kaldırabiliriz. Bizim için büyük bir artı. Şampiyonlar Ligi finalini bir hoca olarak yerinde izlemek güzel olur. İnşallah devamı gelir” diye konuştu.

 

KARAYEL: “MOTİVASYON AÇISINDAN GÜZEL BİR OLAY”

 

Yenicami Teknik direktörü İltaç Karayel yeni sezonda şampiyon olacak takımların antrenörlerinin ödüllendirileceği bu organizasyonu genel anlamda takdir ettiğini dile getirdi. Karayel “Motivasyonu arttırabilmek açısından güzel bir olay. Bunun gibi organizasyonları sadece hocalar için değil futbolcuları da ödüllendirmek yapılabilir. Hatta şampiyon takımın futbolcuları da ödüllendirilirse çok güzel olur. Genel anlamda takdir ettiğim bir düşünce” diye konuştu.

 

SİMAVİ: “ÇOK GÜZEL BİR UYGULAMA”

 

Süper Lig ekiplerinden Yenicami’nin teknik direktörü Enver Sedat Simavi, KTFF ve Antrenörler Derneği’nin ödüllendirme uygulamasını “Çok güzel bir uygulama” olarak nitelendirdi. Simavi “Hiç olmazsa teknik adamlar için yeni bir hedef olacak. Bu düşünceden dolayı herkesi kutlarım. Tabi ki dünyanın en iyi takımlarını canlı olarak görmekten daha güzel birşey olamaz. Güzel bir uygulama. Bizleri motive etme adına güzel olur” diye konuştu.

 

OSHAN: “ANTRENÖRLER İÇİN GÜZEL AMA FUTBOLCULAR DA ÖDÜLLENDİRİLSİN”

 

Süper Lig’in Girne ekiplerinden Doğan Türk Birliği teknik direktörü Caner Oshan uygulamayı çok güzel bulduğunu ancak başarının sadece antrenörlerle olmadığını dile getirdi. Oshan “Çok güzel bir uygulama. Bunun yanında sporcuları motive etmek lazım diye düşünüyorum. Antrenörler için güzel bir uygulama ama sadece antrenörler için olmamalı. Federasyon en azından şampiyon olan takımın futbolcuları için de Şampiyonlar Ligi finali olmasa bile başka türlü bir ödüllendirme yapabilir” diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 446 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler