1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VURDUMDUYMAZLIK
VURDUMDUYMAZLIK

VURDUMDUYMAZLIK

Yeni aldığı aracının, muayene ücretini ödemek üzere, Lefkoşa Araç Kayıt Dairesi’ne giden Hasret Karasalih isimli vatandaş; memur hatası yüzünden mağdur oldu.

A+A-

 

Yeni aldığı aracının, muayene ücretini ödemek üzere, Lefkoşa Araç Kayıt Dairesi’ne giden Hasret Karasalih isimli vatandaş; memur hatası yüzünden mağdur oldu. Kendisine tebliğ edilen 118 TL tutarındaki muayene ücretini ödemek için ilgili kuruma giden Karasalih, 2 Şubat 2012’de satın aldığı aracın geçmişe yönelik muayene borcu olduğunu öğrenince şaşkına uğradı.

BORCU OLAN ARAÇLARIN DEVİR EDİLMESİ YASAL DEĞİL

Geçmişe yönelik borcu olan araçların, herhangi bir şekilde devir işlemine tabi tutulmasının yasal olmadığını ve bu durumun nasıl mümkün olabileceğini soran Karasalih, kendisine verilen cevabın daha da şaşırtıcı olduğuna dikkat çekti. Araç Kayıt Dairesi Müdürü’nün, konunun devir işlemini yapan memurun hatasından kaynaklandığını fakat yapılabilecek bir şey olmadığını belirtmesi ve cezayı Karasalih’in ödemesi gerektiğini söylemesi; devlet dairelerindeki vurdumduymazlığa bir örnek daha sundu.

MALİYE BAKANLIĞI’NA DİLEKÇE VERDİ

Mevcut geriye dönük borcun fazla bir miktar olmadığını fakat esas konunun,  bazı devlet çalışanlarının vurdumduymaz tavırları ve yanlış iş yapmaları olduğuna değinen Karasalih, başından geçen durumla ilgili Maliye Bakanlığı’na bir dilekçe verdi. Dilekçesinde, memurların hatasından dolayı mevcut cezanın kendisine ödettirilmek istendiğini ve bu parayı ödemeyeceğini belirten Karasalih, yaşadığı durum ile ilgili de şikâyetçi olduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1063 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler