1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VÜCUTTA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU
VÜCUTTA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

VÜCUTTA DÜNYA ŞAMPİYONLUĞU

Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda yeni başarılar geldi

A+A-

 

 

 

 

Toronto (Kanada)’da yapılan Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness Şampiyonası’nda ülkemizi temsil eden KKTC Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu’na bağlı 3 sporcumuz gurur veren yeni bir başarıya daha imza attılar.

Dünyanın 30 ülkesinden 400 dolayında yarışmacının yer aldığı Toronto’daki dünya şampiyonasında Tarık Mustafa (YDÜ Spor Kulübü) dünya Şampiyonu, Mustafa Behlül (YDÜ Spor Kulübü) ve Şefik Şefik (DAÜ Spor Kulübü) de kategorilerinde dünya ikinciliği elde ettiler.

KKTC Sporuna ayni uluslararası yarışmada 1 altın 2 gümüş madalya kazandırarak uzun yıllar sonra bir ilke imza atan Tarık Mustafa, Fitness Muscle Model dalında altın madalya alırken, Mustafa Behlül, Vucut Geliştirme 70-80 kg. da ve Şefik Şefik Fitness Muscle Model de gümüş madalya alma başarısı gösterdiler. Tarık, Şefik ve Mustafa ülkemizin adını dünyaya duyururken KKTC bayrağının podyumlarda dalgalanmasını sağladılar.

Bu arada Dünya Vucut Geliştirme ve Fitness Federasyonu, girdikleri her uluslar arası yarışta ülkemizi başarıyla temsil eden Tarık Mustafa ve Şefik Şefik’e dünyada elit sporculara verilen PRO (profesyonel yarışmacı statüsü) Sertifikası verdi. Sertifikalarını alan sporcularımız bundan sonraki şampiyonalarda üst seviyede sporcularla yarışacaklar.

 

TÜM: “ONURLANDIK”

 

Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Taner Özdaş Tüm, Kanada’da elde edilen gurur verici başarıların, Kıbrıs Türk sporcusuna eşit fırsatlar tanındığında dünya arenalarında da zirveye çıkabileceklerinin en önemli kanıtı olduğunu vurguladı. Tüm, devamla “Bir dünya şampiyonluğu 2 dünya ikinciliği elde ederek bayrağımızı Toronto’da dünya arenasında dalgalandıran sporcularımızla gurur duyuyoruz. Başkan, milli sporcularımız Mustafa Behlül, Tarık Mustafa ve Şefik Şefik’in bu güne gelinceye dek bir çok uluslar arası şampiyonada Ülkemizi başarıyla temsil ettiklerini ve Dünya şampiyonasında da bu başarılarını aldıkları Dünya şampiyonluğu ve ikincilikleri ile  taçlandırdıklarını belirtmiştir.  Bunun yanında milli sporcularımız Şefik ve Tarık’ın da profesyonel sporcu unvanı olan PRO sertifikası almaları da hem kendilerini hem de bizleri ayrıca onurlandırmıştır” dedi.

Bir yandan yetişkin sporcuların daha üst seviyelere yükselmeleri, diğer yandan ülkemiz sporunun ve sporcusunun uluslar arası arenalarda başarılar elde etmesi yönünde federasyon olarak önemli çabalar harcadıklarını anlatan başkan Tüm, Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi dallarına yeni sporcular kazandırmak için, bu sporları ülke düzeyine yaygınlaştırmak, gençleri kötü alışkanlıklardan kurtarıp spor salonlarına çekebilmek için var güçleri ile çalışmaya devam edeceklerini bildirdi. Tüm, federasyon olarak içte ve dışta verdikleri çabalara destek olan Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ve yönetim kadrosuna, Federasyon çatısı altında faaliyet gösteren kulüplere, Pumps Fitness Center ve Sera Fitness’e içtenlikle teşekkür ederek sözlerini bağladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 580 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler