1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VÜCUTÇULARDAN RUSYA’DA DERECE
VÜCUTÇULARDAN RUSYA’DA DERECE

VÜCUTÇULARDAN RUSYA’DA DERECE

Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Kazan şehrinde yapılan Dünya Vucut Geliştirme Şampiyonası’nda KKTC’ni temsil etti.

A+A-

 

 

 

Disiplin ve özveriye dayalı bir spor dalı olan Vucut Geliştirmede  Murat Şenyiğit, Mustafa Behlül ve Tarık Mustafa’nın geçen yıl Almanya’da önemli başarılar elde etmesinden sonra bu yıl da Mustafa ve Tarık’ın Rusya’da ilk 10’da yer almaları camiayı ve yönetimi sevindirdi.

Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu geçtiğimiz günlerde Rusya’nın Kazan şehrinde yapılan Dünya Vucut Geliştirme Şampiyonası’nda  KKTC’ni temsil etti. Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, Federasyon Başkanı Taner Özdaş, yönetici, hakem ve sporculardan oluşan takımımız başarıyla tamamlanan böylesi önemli bir organizasyonda KKTC olarak yer almanın gururunu yaşadı.

Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen sporcularla podyuma çıkan Milli sporcularımızdan Mustafa Behlül kategorisinde dünya altıncısı, Tarık Mustafa da dünya dokuzuncusu oldular.

Halter ve Vucut Geliştirme Federasyonu Başkanı Taner Özdaş, elde edilen başarıya ilişkin yaptığı açıklamada, dünya Vucut Geliştirme vitrininde ülke olarak yer almak ve  ilk 10 içinde  2 sporcuyla temsil edilmekten gurur duyduklarını söyledi.

Sporcuların büyük emekler vererek yarıştıklarını, adlarını dünya sporcularının yanına yazdırma başarısıyla ülkelerine döndüklerini anlatan Özdaş,  “ Bu işe emek koyan, destek veren başta Milli Eğitim Gernçlik ve Spor Bakanımız Kemal Dürüst olmak üzere tüm yönetici ve sporcularıa teşekkür eder şükranlarımızı sunarız” şeklinde sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 496 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler