1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VÜCUTÇULAR DERECE İLE DÖNDÜ
VÜCUTÇULAR DERECE İLE DÖNDÜ

VÜCUTÇULAR DERECE İLE DÖNDÜ

Uluslararası arenada önemli yer edindiğimiz vücut geliştirme sporunda başarılı bir organizasyona daha imza atıldı.

A+A-

 

 

 

 

Uluslararası arenada önemli yer edindiğimiz vücut geliştirme sporunda başarılı bir organizasyona daha imza atıldı.

Geçtiğimiz hafta Almanya’da yapılan “Uluslararası NAC Ms. & Mr.” yarışmasını 3 sporcu ve 1 hakemle temsil eden KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu, ülkeye başarılı haberlerle döndü.

Hamburg’da yapılan ve 33 ülkeden 400’ün üzerinde erkek ve kadın sporcunun yarıştığı yarışmada uluslararası hakemimiz İlhan Terzioğlu ilk kez hakem heyetinde görev alırken sporcularımızdan Murat Şenyiğit sıkletinde üçüncülük, Tarık Mustafa ve Mustafa Behlül 11’incilik elde ettiler.

KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu olarak yer aldığımız şampiyonanın kapanış seremonisinde Federasyon Genel Sekreteri Ali Dahlameroğlu, Uluslararası NAC Federasyon Başkanı Herald Hoyler’e KKTC’nin isminin işlendiği bir anı plaketi sundu.

Elde edilen başarıyla ilgili basına bir açıklama yapan Federasyon Başkanı Taner Özdaş federasyonu devraldıktan sonra yakalanan başarılı ivmenin tesadüfi olmadığının bir kez daha kanıtlandığını söyledi.

Kurumsallaşma yönündeki atılımlarının süreceğini belirten Özdaş, federasyonun uluslararası alanda kabul gördüğünü, başarı ivmesinin artarak devam edeceğini, bunun için hem yönetim hem de sporcular olarak özverili çalışmalara devam edeceklerini kaydetti.

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı ve yönetim kadrosuna vermekte oldukları destek nedeniyle teşekkür eden Özdaş açıklamasını şu cümlelerle tamladı:

 "Bizi hiç yalnız bırakmadılar. KKTC'nin adını duyurmak için yaptığımız çalışmalarda onları her an yanımızda hissettik. Bugüne kadar yaptıklarımız bundan sonra da gerçekleştireceklerimizin teminatıdır. Kendimizi Türk gençliğine ve KKTC'nin tanınmasına adadık. İzolasyonları kırıyoruz. Her alanda önümüze taş koyan Güney Kıbrıs'ın bu olumsuz yaklaşımlarına karşın, barış ve dostluk dolu tavrımız, çalışkanlığımız ve sporun ruhuna olan bağlılığımızla gelecekte gençliğin önünü daha da açacağımızdan kimsenin kuşkusu olmasın."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 987 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler