1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VÜCUT GELİŞTİRME KAFİLESİ RUSYA’DAN DÖNDÜ
VÜCUT GELİŞTİRME KAFİLESİ RUSYA’DAN DÖNDÜ

VÜCUT GELİŞTİRME KAFİLESİ RUSYA’DAN DÖNDÜ

Rusya’nın Kazan şehrinde gerçekleştirilen Vücut Geliştirme Fitness Dünya Şampiyonası’na katılan KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu kafilesi adaya döndü.

A+A-

 

 

 

 

Rusya’nın Kazan şehrinde 1-3 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen ve KKTC ile birlikte 25 ülkenin katıldığı şampiyonaya davet edilen KKTC Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu, ülkemizi başarıyla temsil etti.

Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu Başkanı Taner Özdaş Tüm, yönetici, hakem ve sporculardan oluşan kafileye Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu da eşlik etti. Şampiyonada Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, yapılan davet üzerine katıldığı organizasyonda 25 ülkenin başkanlarının yanı sıra Uluslararası Vücut Geliştirme ve Fitness Federasyonu başkanıyla da görüşme fırsatı bularak ülke adına yararlı temaslarda bulundu.

 

CAHİTOĞLU: YARARLI GÖRÜŞMELER YAPTIK

Şampiyonada Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Spor Dairesi Müdürü olarak anons edilerek podyuma davet edilen Hüseyin Cahitoğlu, dünya şampiyonasında dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti. Cahitoğlu, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, gerçekleştirdiği ikili görüşmelerin ülkenin tanıtımı ve sporumuzun uluslararası alana açılması yönünden çok başarılı geçtiğini ve bir çok ülke tarafından, sporcularımızın uluslararası alanda yarışmalara katılmaları yönünde davet aldıklarını belirtti.

 

ŞAMPİYONA GELECEK YIL KKTC’DE YAPILACAK

Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu, 2010 yılında Halter ve Vücut Geliştirme Federasyonu tarafından yapılan yoğun girişimler sonucunda imzalanan protokolle, 2013 Dünya Vücut Geliştirme ve Fitness şampiyonasının KKTC’de düzenleneceğini belirterek, görüştüğü ülke başkanlarının bu konuda ülkede yapılacak şampiyonaya katılacaklarını ilettiklerini söyledi. Cahitoğlu, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün bu temaslara verdiği önem ve desteğin de muhataplarına iletildiğini kaydetti. Cahitoğlu, Bakan Dürüst’ün de verdiği destek ve motivasyonla, bakanlık ve daire olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olduklarını belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 536 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler