1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'VİZYONLARI YOK'
VİZYONLARI YOK

'VİZYONLARI YOK'

KKTC Kadınlar Ligi’nin temel taşı olan ve bu ligde son dört yıldır yenilgisiz şampiyon olan Akdeniz Nurçelik Spor Birliği’ne, Türkiye Kadınlar İkinci Ligi’nde mücadele ettikleri KKTC Kadınlar Ligi’ne katılması nedeniyle sadece bir

A+A-

 

 

Türkiye’de oynadıkları için ülkemizde oynaması engellenen Akdeniz Nurçelik Futbol Takımı sponsoru Zeki Ziya’dan Futbol Federasyonu’na ve GAÜ’ye veryansın

  

Zeki Ziya, finallere kalabileceklerini düşünmedikleri için KTFF’nin önce oynamalarına karşı çıkmadığını, ancak elde edilen başarı sonrası her iki ligde oynayacak olmalarından dolayı bu kararlarından vazgeçtiğini söyledi

 

Girne Amerikan Üniversitesi’nin takımda oynayan burslu oyuncularının burslarını kestiğini belirten Ziya, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün ricasına rağmen üniversitenin bu karardan vazgeçmediğini belirtti. Ziya, her iki kurumun tavrının vizyonsuzluk olduğunu vurguladı

 

Necmi Belge

 

KKTC Kadınlar Ligi’nin temel taşı olan ve bu ligde son dört yıldır yenilgisiz şampiyon olan Akdeniz Nurçelik Spor Birliği’ne, Türkiye Kadınlar İkinci Ligi’nde mücadele ettikleri KKTC Kadınlar Ligi’ne katılması nedeniyle sadece bir ligde mücadele edebilirler gerekçesi gösterilerek Futbol Federasyonu tarafından izin verilmedi. 

 

ZİYA: “PLAY-OFF’A KALACAĞIMIZI DÜŞÜNEMEDİLER”

 

Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e bir açıklamada bulunan Akdeniz Spor Birliği Nurçelik sponsoru Pegasus Kıbrıs ve Cyprus X/P Direktörü Zeki Ziya, Futbol Federasyonu’na ağır eleştirilerde bulundu.

Zeki Ziya, Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu’nun Türkiye Kadınlar Ligi’nde finallere kalabileceklerini düşünemedikleri içi önce hem Türkiye, hem de KKTC Liglerinde oynamalarına karşı çıkmadıklarını söylediklerini belirtti.

 

“KAMALI İNŞALLAH ELENİRSİNİZ DEDİ”

 

Ne var ki, play-off’a kalmalarıyla KTFF’nin adeta ezberini bozduklarını belirten Zeki Ziya, Ercan Havalanında karşılaştığıkları KTFF Dış İlişkiler Sorumlusu Orçun Kamalı’nın kendilerine “İnşallah elenirsiniz de kurtuluruz” dediğin iddia etti.

Zeki Ziya, bunun sebebinin kendi söylemiyle KTFF’nin beklentisinin Akdeniz Nurçelik Spor Birliği’nin başarısız olması yönünde olduğunu ileri sürdü.

Bu cümlenin bile, KTFF’nin Dış İlişkiler Sorumlusu’nun ve dolayısıyle KTFF’nin dış temaslara bakış açısının ve vizyonsuzluklarının bir göstergesi olduğunu ileri süren Zeki Ziya, bu bakış açısı üzerine bir başka yorum yapmaya gerek olmadığını dile getirdi.

Ziya, şaka yollu KTFF Dış İlişkiler Sorumlusu Kamalı’nın duası tutmayınca kendilerini KKTC Kadınlar Ligi’nden attıklarının altını çizdi.

Gerekçe olarak da, aynı anda iki ligde oynamalarının sakıncalı olduğunu ileri süren KTFF’ye  kendileri açısından bir sakınca olmadığını ve fikstüre göre hafta arasında da KTFF’nin uygun gördüğü bir günde maçlarını oynayabileceklerini yetkililere ilettiklerini söyledi.

 

“DÖRT YILDIR YENİLGİSİZ ŞAMPİYON OLMAMIZDAN GOCUNDULAR”

 

Zeki Ziya devamla, Akdeniz Nurçelik Spor Birliği’nin son dört yılda yenilgisiz şampiyon olmasından bazılarının gocunduğunu ve rahatsız olanlar olduğunu belirtti.

Başarılarının önünü kesmenin yolunun kendilerini ligden atmakta bu yöntemi bulduklarını ileri süren Zeki Ziya, KKTC’de adeta ezber bozarak başarılı olmanın cezasının bu olduğunu dile getirdi.

Zeki Ziya kendi söylemiyle ülkede sporu destekleyip geliştirmeke görevli kurum olan KTFF’nin ceza vermesi ve bir takımın önünü kesmesi sonrası ülke olarak aynı yerde saymanın ve ileri gidememenin normal olduğunu dile getirdi.

KKTC Kadınlar Ligi’ndeki ilgisizlikten zaten toplam dört takım olduğunu belirten Zeki Ziya, KTFF’nin bu takım sayısını üçe indirip, ligleri öyle oynatmalarının hangi amaca hizmet ettiğini oturup, düşünülmesi gerektiğini vurguladı.

 

“GAÜ, TÜRKİYE’DE OYNAYAN SPORCULARIMIZIN BURSLARINI KESTİ”

 

Bu arada Zeki Ziya KTFF’nin bu olumsuz bakış açısı sürerken,  yedi futbolcuların öğrenim gördüğü Girne Amerikan Üniversitesi’nin bu futbolcuların burslarının kesildiğini açıkladı.

Akdeniz Spor Birliği Nurçelik takımında yer alan ve ancak üçünün Türkiye’deki maçlara katıldığı halde, yedisinin de burslarının kesilmesinin GAÜ adına büyük bir gaf olduğunu ileri süren Zeki Ziya, bunun anlaşılmaz bir gerekçe olduğunu iddia etti.

 

“DÜRÜST’ÜN RİCASINI GERİ ÇEVİRDİLER”

 

Yedi sporcusunun burslarının kesilmesinin ardından görüştükleri Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün Girne Amerikan Üniversitesi yetkililerini aradığını söyledi.

Zeki Ziya, Bakan Dürüst’ün bu konunda GAÜ yetkililerine Akdeniz Spor Birliği Nuçelik takımının Türkiye’de başarılı olmalarını desteklediğini beyan etmeleri ve anlayış gösterilmesini rica ettiğini ancak, GAÜ yetkililerinin bu ricayı geri çevirdiklerini anımsattı.

GAÜ yetkililerinin, Spor Bakanı Dürüst’ün bile bu ricasının geri çevirmesinin, çocukların önünü açması ve onların vizyon sahibi olmasını sağlaması gereken bir eğitim kurumunun bu davranışının açıklanmasının mümkün olmadığını sözlerine ekledi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1201 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler