1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VİCDANSIZLIK
VİCDANSIZLIK

VİCDANSIZLIK

Hidrosefali hastası 4 yaşındaki oğlunu terk ederek Türkiye’ye kaçtı! Mağusa’ da Firdevs Tatar (25) isimli kadın, 4 yaşındaki Hidrosefali hastası oğlunu evde tek başına bırakarak Türkiye’ye kaçtı. Oğlu Umutcan Zengin’i Kalilan

A+A-

 

Hidrosefali hastası 4 yaşındaki oğlunu terk ederek Türkiye’ye kaçtı!

 

Mağusa’ da Firdevs Tatar (25) isimli kadın, 4 yaşındaki Hidrosefali hastası oğlunu evde tek başına bırakarak Türkiye’ye kaçtı.

Oğlu Umutcan Zengin’i Kaliland bölgesinde kaldıkları bir apartman dairesinde tek başına bırakarak dün sabah Türkiye’ye kaçan Firdevs Tatar’ın bu davranışı vicdansızlık olarak nitelendirildi. Ateşler içinde yanan ve sürekli kusan hasta bebeği, annenin erkek arkadaşı E.Ö. buldu. E.Ö.'ye mesaj çekerek çarşıya gittiğini, çocuğun evde yalnız olduğunu söyleyen anne, erkek arkadaşından çocuğa bakmasını istedi. Eve gittiğinde masum yavruyu ateşler içinde bulan E.Ö., önce anneye telefon açtı, kaçtığını ve çocuğunu terk ettiğini öğrenince de polise haber verdi. Duruma el koyan Gazimağusa Polisi, talihsiz çocuğu, Gazimağusa Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada sağlık kontrolünden geçirilen Umutcan Zengin’ in yüksek ateşi olduğu tespit edildi. Küçük çocuk Acil Servis’te yapılan ilk kontrolünün ardından Çocuk Servisi’nde kontrol altına alındı.

 

BABA, HASTANEYE KOŞTU

Oğlunun annesi tarından ölüme terk edildiğini duyan baba Adem Zengin, hemen hastaneye gelerek oğlunun durumunu öğrendi. İlk evliliğinden 6 yaşında Çağlayan isminde bir erkek çocuğu daha olduğu bildirilen Firdevs Tatar’ın dün 11.00 sıralarında Ercan Devlet Havalimanı’ndan Adana’ ya uçtuğu belirtildi.

 

ŞUBATTA AYRILDILAR

Anne Firdevs Tatar ve baba Adem Zengin’ in 2005 yılında imam nikahıyla evlendikleri 2007 yılında küçük Umutcan’ın doğumu üzerine de resmi nikah kıydıkları öğrenilirken geçtiğimiz şubat ayında da mahkeme kararıyla ayrıldıkları öğrenildi.

 

HALASI ÇOK ÜZGÜN

Küçük çocuğun halası Sevgül Zengin, dün akşam annesine nafakasını vermeye gittiklerinde anormal hiçbir şeyin olmadığını ve yaşanan olay nedeniyle de çok üzgün olduğunu söyledi. Sevgül Zengin küçük yeğeninin hastanede tedavi olduğu süre içerisinde hiç yanından ayrılmadı.

Öte yandan Gazimağusa Polis Müdürlüğü Adli Şube ekiplerinin yoğun girişimleri sonucu Sosyal Hizmetler Dairesi’nin duruma el koyduğu öğrenildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1256 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler