1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLERİN 'OKUL' İSYANI
VELİLERİN OKUL İSYANI

VELİLERİN 'OKUL' İSYANI

GÜLEN DEĞİL “AĞLAYAN YÜZLER” ANAOKULU (!) Yaşananlar verilere “Bu kadarı da olmaz” dedirtti, Ekim ayı yaklaşırken hâlâ kimi okulların kapalı olması velileri isyanın eşiğine getirdi. Ve bir türlü tamiratı yapılmayan Gülenyüzle

A+A-

 

GÜLEN DEĞİL “AĞLAYAN

YÜZLER” ANAOKULU (!)

 

Yaşananlar verilere “Bu kadarı da olmaz” dedirtti, Ekim ayı yaklaşırken hâlâ kimi okulların kapalı olması velileri isyanın eşiğine getirdi. Ve bir türlü tamiratı yapılmayan Gülenyüzler Anaokulu velileri dün sokağa indi, bakanlığa yürüdü.

 

Gülenyüzler Anaokulu ‘Ağlayanyüzler’e döndü... Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından hala daha tamiratı yapılmayan Gülenyüzler Anaokulu velileri dün sokağa indi, bakanlığa yürüdü. Binaya girerken bakanlık görevlileri yaklaşık 50 kişilik grubun içeriye girmesini engelledi. Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Eğitim Sekreteri Mustafa Özhür ve bazı veliler görevli memurla tartışmasının ardından eylemciler içeri girdi. Çocuklarının eğitimlerinden geri kalmasına sert tepki gösteren veliler, Bakan Mutlu Atasayan ile görüşmek istedi. Bakan binada olmadığı için Bakanlık Müdürü Mustafa Ziyaettin ile görüştü.

 

MÜDÜR ODAYI TERK ETTİ, SİNİRLER GERİLDİ

Ziyaettin, gülerek yaptığı açıklamasında“ihale tamamlanmadı, tamamlanır tamamlanmaz tamirat başlayacak” dedi. Müdürün gülerek açıklama yapmasına sinirlenen veliler, “ne gülüyorsunuz bizim çocuklarımız okula gidemediği için ağlıyor” şeklinde sert tepki gösterdi. Ortamın gerginleşmesiyle, Mustafa Ziyaettin, “bu şekilde konuşamayız” diyerek odadan ayrıldı. Sinirleri gerilen bazı veliler bağırarak tepki gösterdi. Bir memur tarafından 3 dakika sonra ihalenin tamamlandığını gösteren bir belge getirildi. Gerekli bütçenin ayrıldığını yazan belge velilere okunurken, bütçenin 13 Eylül 2012 tarihinde yazıldığı görüldü.

 

TAMAMLANMAYAN İHALE HEMEN ORTAYA ÇIKTI

İhalesi yapılan ve bütçesi ayrılan Gülenyüzler Anaokulu için hiçbir adım atılmadı. Veliler bakanlığı basınca söz konusu belge hemen ortaya çıkarıldı. Üstelik velilere göz göre göre yanlış bilgi verildi.  Velilerin tepkisi karşısında, yetkililer Bakan Atasayan ile telefonda görüştü. Mutlu Atasayan, velilerden 3 temsilciyle bugün saat 11.30’da görüşeceğine dair söz verdi. Bir kısım veli “Bakana inanmıyoruz” diyerek tepki gösterirken, temsilciler bugün yeniden Eğitim Bakanı ile görüşeceğini söyledi.

 

“AYIPTIR, GÜNAHTIR…”

2012 yılının Şubat ayından beri yavaş yavaş dökülen okul binası, Eylül ayının son haftasına girilmesine rağmen onarılmadı, çocuklar eğitimsiz kaldı. Veliler çocuklarının eğitimlerinden geri kalmasına büyük tepki gösterdi. Veliler tepkilerini bağırarak gösterdi: “Bu ihalede bir art niyet var”, “Çocuklarımız umurlarında değil. Yaz tatilinde okulu yapacaklarına, mercedeslerde gezdiler”, “Ayıptır, günahtır bu çocuklara. Çocuklar okula gidemediği için her gün ağlar”, “Bütün okullarda eğitim başladı ben çocuğumu böyle büyütmek istemiyorum”, “Eğitim almayan bir eğitim bakanından çocuklarımız eğitim alıyor. Bravo…”

 

HABERİN AYRINTILARI BUGÜN YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 821 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler