1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLERİN DOĞA İLKOKULU 'RAHATSIZLIĞI'
VELİLERİN DOĞA İLKOKULU RAHATSIZLIĞI

VELİLERİN DOĞA İLKOKULU 'RAHATSIZLIĞI'

Gazimağusa’da eğitim veren ve Doğu Akdeniz Koleji’nin özelleştirilmesi ile Doğa Koleji bünyesinde eğitim vermeye başlayan Doğa İlkokulu ile ilgili, Mağusa’da yaşayan bazı veliler YENİDÜZEN’i arayarak şikâyette bulundu. Çocukları de

A+A-

 

 

Gazimağusa’da eğitim veren ve Doğu Akdeniz Koleji’nin özelleştirilmesi ile Doğa Koleji bünyesinde eğitim vermeye başlayan Doğa İlkokulu ile ilgili, Mağusa’da yaşayan bazı veliler YENİDÜZEN’i arayarak şikâyette bulundu. Çocukları devlet okullarında eğitim gören veliler, Doğa İlkokulu yönetiminin kendilerini arayarak, çocuklarını Doğa İlkokulu’na yazdırmalarını amaçlayan bazı tanıtımlara katılmaları için teşvikte bulunduklarını belirtti. Öğrenci velileri, şahsi telefon numaralarının nasıl olup ta Doğa İlkokulu Yönetimi’nin eline geçtiği konusunda duydukları rahatsızlığı dile getirirken, Doğa İlkokulu Yönetimi’nin numaraları nasıl aldığı konusu ise daha ciddi bir tartışma yarattı.

“VELİLERİ ARAYARAK TANITIMA DAVET EDİYORLAR”

Mağusa’da eğitim veren Alasya İlkokulu, Alasya Vakıf Anaokulu ve Şehit Hüseyin Akil İlkokulu velilerine ulaşan Doğa İlkokulu Yönetiminin, kendilerini Doğa İlkokulu’na davet ettiklerini ve burada kendilerine okul ile ilgili tanıtım yapmak istediklerini söylediklerini belirtti. Öğrenci velileri şahsi numaralarının nasıl ve ne şekilde bulunduğunu bilmediklerini ancak, bu konuda büyük rahatsızlık duyduklarını dile getirdi.

“OKULLARI ARAYIP FARKLI BAHANELER ÖNE SÜREREK NUMARA TALEP EDİYORLAR İDDİASI”

İsminin belirtilmesini istemeyen bir okul yöneticisi ise Doğa İlkokulu Yöneticilerinin kendisini ziyaret ederek, Anneler Günü dolayısı ile öğrencilerinin yaptığı kartları, tüm öğrenci velilerine göndermek istediklerini ve bu sebeple de veli numaralarını almak istediklerini belirttiğini açıkladı. Bunun üzerine iyi niyetli bir şekilde veli numaralarını veren okul yöneticisi, birkaç gün sonra Doğa İlkokulu tarafından tanıtım amacı ile kendisinin de şahsi telefonundan arandığını ve bu durum karşısında şaşkına uğradığının altını çizdi.

“YARIŞMA İÇİN ÇAĞIRIP, TANITIM YAPTILAR”

Okul öğrenci ve yönetimlerinin, Doğa İlkokulu tarafından çeşitli yarışmalar öne sürerek davette bulunduğunu belirten aynı yönetici, gittikleri yarışmada okul ile ilgili geniş bir tanıtım yapıldığını ve bu durumun yarışma ile bir ilgisi olmadığını belirtirken, esas niyetlerinin veliler tarafından konunun öne sürülmesinden sonra anlaşıldığını öne sürdü.  Amacın çeşitli sebepler ile öğrenci ve velileri okula çekerek burada eğitim almalarını sağlamak olduğunu belirten yönetici, konudan duyduğu rahatsızlığı da belirtmeden geçemedi.

ŞANSEL FIRTINAER: “OKULUMUZ YALNIZCA DİLEYEN VELİLERE VE OKULLARA TANITIM YAPMAKTADIR.”

Öte yandan Doğa İlkokulu Müdür Şansel Fırtınaer konu ile yaptığı açıklamada, hiçbir şekilde bahsi geçen durumların yaşanmadığını, yalnızca Doğa İlkokulu öğrenci velileri aracılığı ile isteyen diğer velilere veya okulu gezmek isteyen diğer okullara bu şekilde tanıtımlarda bulunulduğunu belirtti.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1353 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler