1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLERDEN TEPKİ
VELİLERDEN TEPKİ

VELİLERDEN TEPKİ

'FETİH 1453' tepkisi Şiddet ve kanlı sahneleri ile Avrupa'da "16 yaşından küçüklere" yasaklanan, Türkiye'de ise resmi bilet satışlarında "7 yaş üzeri ve 13 yaşından küçüklerin sadece aileleri ile birlikte" izleyebileceği belirtilen Fetih 1453 filmine, L

A+A-'FETİH 1453' tepkisi


Şiddet ve kanlı sahneleri ile Avrupa'da "16 yaşından küçüklere" yasaklanan, Türkiye'de ise resmi bilet satışlarında "7 yaş üzeri ve 13 yaşından küçüklerin sadece aileleri ile birlikte" izleyebileceği belirtilen Fetih 1453 filmine, Lefkoşa'da ilkokul öğrencilerinin toplu olarak götürülmesi kimi ailelerin tepkilerine neden oldu.
Özellikle aşırı şiddet içeren, kanlı sahneler sonrası, çocukların olumsuz etkilenebileceği filme, Şht. Tuncer İlkokulu son sınıf öğrencileri toplu olarak götürüldü.
Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı, İlköğretim Dairesi Müdürü Bumin Paşa, bakanlığın ‘film izletilsin’ talebi veya telkini olmadığını ifade ederken, okul yönetimi, "iyi niyetle ve çocuklara bir sosyal paylaşım olması amacıyla" gösterimin yapıldığını söyledi.
Okul yönetimi ailelere bilgi verildiğini de savundu.

Lefkoşa Şht. Tuncer İlkokulu öğrencilerinin önceki gün ‘Fetih 1453’ filmini izlemeye götürülmesi, kimi velilerde rahatsızlık yarattı.
YENİDÜZEN'i arayan bazı öğrenci aileleri, çocuklarının sabaha kadar uyuyamadığını söylerken, bir veli de, oğlunun, dakikalarca "kustuğunu" ve filmden çok olumsuz etkilendiğini anlattı.

 

 

Haberin ayrıntıları bugün YENİDÜZEN’de

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2103 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler