1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLERDEN KINAMA
VELİLERDEN KINAMA

VELİLERDEN KINAMA

GTMK Okul Aile Birliği, KTOEÖS'ün eylemine karşı Gazimağusa Okul Aile Birlikleri Federasyonu adıyla yapılan açıklamaya taraf olmadığını belirtti

A+A-

 

 

Gazimağusa Türk Maarif Koleji (GTMK) Okul Aile Birliği, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS)’ün “not ve karne vermeme” eylemine karşı Gazimağusa Okul Aile Birlikleri Federasyonu adıyla yapılan açıklamaya taraf olmadığını belirtti.

GTMK Okul Aile Birliği, söz konusu federasyonun kuruluşunun yasal olmadığını, yapılan açıklamanın da yasadışı olduğunu kaydetti.

Açıklamada, GTMK Okul Aile Birliği’nin hiçbir temsilcisinin federasyonda yer almadığı, yapılan açıklamalara da hiçbir şekilde taraf olamayacağı ve bilgileri de bulunmadığı kaydedilerek, “Bu yasadışı eylemi şiddetle kınar ve protesto ederiz” denildi.

GTMK Okul Aile Birliği, “KTOEÖS’ün eyleminden dolayı ortaya çıkan olumsuz durumun ortadan kalkması için Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile sendikanın bir an evvel sağduyu içinde bu sorunu ortadan kaldırmaları konusunda üzerlerine düşen tüm sorumluluğa hazır olduğunu” da bildirdi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 738 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler