1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLERDEN ÇAVUŞOĞLU'NA TEPKİ
VELİLERDEN ÇAVUŞOĞLUNA TEPKİ

VELİLERDEN ÇAVUŞOĞLU'NA TEPKİ

Güney Kıbrıs’ta eğitim gören öğrencilerin velileri, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi “ANAYASA’YA AYKIRI DEĞİL, ZATEN KABUL EDİLEMEZ” Güney Kıbrıs’ta eğiti

A+A-

 

 

Güney Kıbrıs’ta eğitim gören öğrencilerin velileri, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun açıklamalarına tepki gösterdi

 

 

“ANAYASA’YA AYKIRI DEĞİL, ZATEN KABUL EDİLEMEZ”

 

Güney Kıbrıs’ta eğitim gören öğrencilerin aileleri, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun açıklamasının kabul edilmez olduğunu dile getirdi.

Çavuşoğlu’nun zorunlu eğitim dönemindeki çocukların Güney Kıbrıs’ta okumasına karşı çıkılmadığını ancak bunun Anayasa’ya aykırı olduğunu savunmasına tepki gösteren aileler, bunun doğruluk payı taşımadığını aktardı.

Eğitim hakkının herkesin hakkı olduğunu söyleyen veliler, İçişleri Bakanı’nın yaptığı açıklamanın tamamıyla politik açıdan yapıldığını ifade etti.

Aileler, Güney Kıbrıs’ta eğitim görmenin Anayasa’ya aykırı olmadığını vurgulayarak, herkesin istediği ülkede ve okulda eğitim alabileceğini dile getirdi.

İçişleri Bakanı’nın böyle bir açıklama yapmadan hukukçulara danışması gerektiğini söyleyen aileler, böyle bir şey kabul edilemeyeceğini açıkladı.

Veliler, İçişleri Bakanı’nın Güney’de eğitim almanın Anayasa’ya aykırı olup olmadığını açıklaması yerine Kuzey Kıbrıs’taki eğitim sistemindeki sorunların giderilmesine hükümet olarak çare bulmalarını belirtti.

 

VELİLER NE DEDİ?... AYRINTILAR BUGÜN GAZETENİZ YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1827 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler