1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLER VE ÖĞRENCİLER TEPKİLİ
VELİLER VE ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

VELİLER VE ÖĞRENCİLER TEPKİLİ

Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı’nın son dönemlerde ortaokullarda yaptığı Sınıf Geçme Tüzüğü ile birçok öğrenci mağdur oldu. Sistemin, okulun açılmasına yakın tarihlerde değiştirilmesi ile ‘Akademik sınıflara’ kayıt yapan ve kayıt hakkı bu

A+A-

 

 

 

 

Milli Eğitim ve Spor Bakanlığı’nın son dönemlerde ortaokullarda yaptığı Sınıf Geçme Tüzüğü ile birçok öğrenci mağdur oldu. Sistemin, okulun açılmasına yakın tarihlerde değiştirilmesi ile ‘Akademik sınıflara’ kayıt yapan ve kayıt hakkı bulunan çocukların sistem dışında kalması veliler ve öğrencilerin tepkisine neden oldu. İngilizce, Matematik, Fen derslerinden en az sekiz notu almayan öğrenciler son geçen yasayla bu sistemin dışında kalıyor. Ayrıca tüzük değişikliği ile mağdur olan öğrencilerin kolejlere Bülent Ecevit Anadolu Lisesi ve 20 Temmuz Fen Lisesi gibi okullarda kayıt yapma hakkı da ellerinden alınıyor.

Milli Eğitim Bakanı ile dün sabah saat 10’da randevu alan öğrenci ve velileri bakanın başka kabulleri ile nedeni ile görüşme gerçekleştiremedi. Bakanın müsteşara talimat vermesi ile veli ve öğrenciler müsteşarla da görüşemedi ve bakanlık önüne indi. Bu nedenden dolayı Milli Eğitim Bakanlığı önünde toplanan öğrenci ve veliler kararı ve ilgisizliği protesto etmek amacıyla bakanlık önünde slogan attı, pankart açtı. Tepkili veliler, kararın geri alınmadığı takdirde bu kez daha kalabalık şekilde eylemlerine devam edeceklerini açıkladı.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 965 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler