1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLER OKULDA
VELİLER OKULDA

VELİLER OKULDA

Alasya İlkokulu’nda beden eğitim öğretmeni açığı gerekçesiyle 28 Kasım’da iki dersle başlatılan ve tam güne çevrilen grev devam ediyor. Çocuklarının eğitimden uzak olmasından rahatsızlık duyan bazı veliler, öğretmenlere destek olmak ve sorunun

A+A-

 

 

Alasya İlkokulu’nda beden eğitim öğretmeni açığı gerekçesiyle 28 Kasım’da iki dersle başlatılan ve tam güne çevrilen grev devam ediyor.

Çocuklarının eğitimden uzak olmasından rahatsızlık duyan bazı veliler, öğretmenlere destek olmak ve sorunun bir an önce çözülmesine katkıda bulunmak amacıyla bu sabah Alasya İlkokulu’na gitti.

Okulda, öğretmenler ve veliler bir araya gelerek bir toplantı gerçekleştirdi.
Toplantıda konuşan bir veli, okula geliş amaçlarının, hak arayışı içinde olan öğretmenlere destek olduğunu vurgulayarak, sorunun çözümü konusunda Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’nı “uyandırmak” istediklerini söyledi.

Veli, çocukların bir haftadır okula gelmediklerine dikkat çekerek, Bakanlığın sorun yokmuş gibi davrandığını ileri sürdü.

Öğretmenlerin eğitim konusunda duyarlı olduklarını söyleyen bir başka veli de, öğretmenlerin ders kayıplarından rahatsızlık duyduklarını, açığı kapatmak için öğleden sonraları okula gelip ders yapmayı düşündüklerini belirtti.

Süreç hakkında velilere bilgi veren Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Yönetim Kurulu Üyesi Tanju Üngör de, sürecin uzadığını ve yapılan eylemlere hükümetin duyarlılık göstermediğini savundu.
Veliler, öğretmenler ve sendika yetkilisi arasında yapılan toplantıda, velilerin yarın saat 10.00’da Bakanlık önünde eylem yapması kararlaştırıldı.

Alasya İlkokulu’nda 12 şube bulunduğu ve haftada 30 saat beden eğitimi dersi bulunduğu ve bir beden eğitimi öğretmeni olması nedeniyle 10 saat beden eğitimi dersi açığı olduğu bildirildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1340 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler