1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VELİLER EYLEMDE
VELİLER EYLEMDE

VELİLER EYLEMDE

Karaoğlanoğlu İlkokulu öğrencileri ve velileri, okuldaki bir İngilizce öğretmeni ve bir müdür muavini eksikliğini protesto için Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde eylem yaptı. Ellerindeki “Eğitim görmek bizim hakkımız, bunu sağlamak sizi

A+A-

 

 

 

Karaoğlanoğlu İlkokulu öğrencileri ve velileri, okuldaki bir İngilizce öğretmeni ve bir müdür muavini eksikliğini protesto için Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Ellerindeki “Eğitim görmek bizim hakkımız, bunu sağlamak sizin işiniz”, “Öğretmensiz ders olmuyor”, “Öğretmen hakkımız sonuna kadar varız” yazılı pankartlarıyla eyleme gelen öğrenciler, “Öğretmen isteriz”, “Bakan buraya”, “Söz değil, öz isteriz” diye sloganlar attı.

Eyleme katılarak destek veren KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, aralık ayına gelindiği halde bakanlığın okullardaki eksikleri gidermediğini; eğitimin aksadığını söyledi.

“DOMİNO TAŞI GİBİ… YARIN DA GİRNE MAARİF’TE GREVDEYİZ”

Bakanlığın, başka okullardan hademe kaydırma yoluna giderek çalışanları domino taşı gibi kullandığını savunan Elcil, bunun kalıcı bir çözüm olmadığını; hademe eksikliği için dün velileri eylem yapan Karakum İlkokulu’na bugün Girne Maarif Anaokulu’ndaki bir hademenin gönderildiğini; bunun üzerine yarın da Girne Maarif Anaokulu’nda grev kararı aldıklarını açıkladı.

Elcil, İskele Anaokulu’na da Mağusa Şht. Mustafa Kurtuluş Anaokulu’ndan bir öğretmen gönderildiğini; bunun çözüm olamayacağını belirtti.

Şener Elcil, okullarda hademe yokken bakanlıktaki müdürler ve müsteşarın ikişer sekreteri bulunduğunu ileri sürerek, aslında işe sekreter olarak değil hademe olarak alınan bu kişilerin torpille sekreterlik yaptığını söyledi.

“Eğitim siyasi yatırım yeri değildir” diyen Elcil, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ü, eğitimi, siyasi amaçları için kullanmamaya çağırdı ve “Sadece lafla ve şov yaparak olmaz. Eksikler nedeniyle çocuklarımızın mağdur olmasını, greve gitmeyi istemiyoruz” diye konuştu.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, eksiklikler olduğu için eylem yapılan tüm okulların velilerinin ve öğretmenlerinin yanında yer aldıklarını vurgulayarak, “Parayla ilgili mazeretler bizi ilgilendirmez. Eğitim, devletin anayasal görevidir” dedi.

Elcil, eylemlerini sonuç alıncaya kadar sürdüreceklerini de ekledi.

Karaoğlanoğlu İlkokulu velileri de, öğretmen eksikliğinin çocukların eğitimini olumsuz etkilediğini, derslerinin geri kaldığını belirterek, en kısa zamanda bu sorunların giderilmesi taleplerini dile getirdi.

Veliler, beden eğitimi ve müzik derslerinin birkaç sınıf topluca yapıldığı için verimli olunamadığından da yakındı.

Bakanlıktan hiçbir yetkili eylem yapan öğrenci ve velilerin yanına gelmezken; polis etrafta güvenlik önlemleri aldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 745 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler