1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VE LAÜ İHRAÇ EDİLDİ
VE LAÜ İHRAÇ EDİLDİ

VE LAÜ İHRAÇ EDİLDİ

Üç kez Türkiye Süper Lig, üç kez Türkiye Masa Tenisi Federasyon Kupası ve bir kez de Türkiye Cumhuriyeti kupa şampiyonluğu bulunan Lefke Avrupa Üniversitesi Masa Tenisi Takımı 3 bin TL için Süper Lig’in ikinci ayağına katılamazken, dün aldığı şok ha

A+A-

 

 

Üç kez Türkiye Süper Lig, üç kez Türkiye Masa Tenisi Federasyon Kupası ve bir kez de Türkiye Cumhuriyeti kupa şampiyonluğu bulunan Lefke Avrupa Üniversitesi Masa Tenisi Takımı 3 bin TL için Süper Lig’in ikinci ayağına katılamazken, dün aldığı şok haber ile Süper Lig’den ihraç edildi. İhracın ardından LAÜ Masa Tenisi Takımı’nın en alt ligde yani terfi liginde mücadele edeceği öğrenildi. Yıllarca bu ligde mücadele ederek başarılar elde eden LAÜ Masa Tenisi Takımı’nın düştüğü bu durumun ardından Spor Bakanlığı’nın ne gibi bir tavır sergileyeceği merak konusu oldu.

 

İLK AYAKTA MASRAFLARI ANTRENÖR VE SPORCULAR KARŞILADI

 

1997 yılından beridir ülkemizi gerek Türkiye’de gerekse üniversitelerarası dünyada masa tenisi şampiyonalarında temsil eden LAÜ Masa Tenisi Takımı, Türkiye Süper Ligi’nin ikinci ayağına 3 bin TL bulamadıkları için katılamazken, ilk ayağa antrenör Aşkın Demiray, Ender Erenler, Cemal Aktunç, Menteş Zaifoğlu ve Sunalp Atakan kendi ceplerinden masraflarını karşılayarak katıldı. Süper Lig’in ikinci ayağına 3 bin TL bulamadığı için katılamayan LAÜ, oynaması gereken maçlara çıkmadığı için ligden ihraç edildi.

Geçtiğimiz gün Yenidüzen Spor Servisi’ne konuşan LAÜ Spor Müdürü ve Kulüp Başkanı İlhan Terzioğlu görevine yeni atanan Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu’nun kendilerine 2012 yılı bütçesi içerisinden destek vereceği sözünü vermesine rağmen, geçtiğimiz hafta sonu okul olarak 3 bin TL’yi bulamadıkları için Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi’nin ikinci ayağına katılamadıklarını belirtmişti.

 

EN ALT LİGE DÜŞÜRÜLDÜ

 

Lefke Avrupa Üniversitesi dün aldığı şok bir haber ile Türkiye Masa Tenisi Süper Ligi’nden ihraç edildikleri ve bundan sonra en alt lig olan terfi liginde mücadele edeceğini öğrendi. Kısacası 1997 yılından beridir bu ligde sayısız başarılar elde eden LAÜ Masa Tenisi Takımı, para bulamadığı gerekçesi ile artık Süper Lig’de mücadele edemeyecek.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1079 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler