1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VATANDAŞ ÇÖZÜMÜNÜ BULDU
VATANDAŞ ÇÖZÜMÜNÜ BULDU

VATANDAŞ ÇÖZÜMÜNÜ BULDU

Sağlık hizmeti karşılığında ücret alınmasına vatandaş tepkisi sürüyor. Ücret ödenmesini yasal bulmayan bazı vatandaşlar sert tepki gösterilmesi gerektiğini söylüyor “BAĞIRIP ÇAĞIRINCA ÜCRET ALMIYORLAR” Sağlık Bakanlığı tarafından

A+A-

 

 

 

Sağlık hizmeti karşılığında ücret alınmasına vatandaş tepkisi sürüyor. Ücret ödenmesini yasal bulmayan bazı vatandaşlar sert tepki gösterilmesi gerektiğini söylüyor

 

“BAĞIRIP ÇAĞIRINCA ÜCRET ALMIYORLAR”

 

 

 

Sağlık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan ve sağlık hizmetlerinden yararlananlardan alınan ücret uygulamasına vatandaş tepkisi sürüyor.

Kimi vatandaş ücret mecburen ücret ödediğini belirtirken, kimi de “bağırıp çağrınca almıyorlar” şeklinde konuştu.

Başbakan ve Sağlık Bakanı’nın “gönüllü katkı” olarak verileceğini açıklamalarına nazaran, çalışanların kendilerinden “mecbur” diyerek ücret aldığını aktaran vatandaşlar, parası olmayanlara da hizmet verilmediğini söyledi.

Lefkoşa Hastanesi Poliklinik Bölümü önünde görüştüğümüz bazı hastalar, ücret alınmaya devam edildiğini, emeklilerin bunca yıllık prim yatırımlarının hiçe sayıldığını aktardı.

Bir kısım vatandaş ise halkın şiddetli tepki göstermediğini bu nedenle ücret alındığını belirterek, “Bağırıp çağırdığımız zaman ücret almıyorlar” şeklinde konuştu.

Para alındığını ancak oturmuş bir sistem olmadığını da aktaran vatandaşlar, bu paraların nasıl bir hizmet olarak döneceğini ise merakla beklediklerini kaydetti.

 

Vatandaş ne dedi? Bugün gazeteniz YENİDÜZEN’DE

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1154 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler