1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VATAN MEVZUBAHİSSE…
VATAN MEVZUBAHİSSE…

VATAN MEVZUBAHİSSE…

Bir kısmı İstanbul-Atina üzerinden, Larnaka’ya indi. Basbayağı vize alarak, pasaportlarına şıkır şıkır “Kıbrıs Cumhuriyeti” damgasını vurdurarak. Bir kısmı Kuzey’den geçti Güney’e. Cillop gibi “Kıbrıs CumhuriyetiR

A+A-

 

Bir kısmı İstanbul-Atina üzerinden, Larnaka’ya indi.  Basbayağı vize alarak, pasaportlarına şıkır şıkır “Kıbrıs Cumhuriyeti” damgasını vurdurarak.

Bir kısmı Kuzey’den geçti Güney’e. Cillop gibi “Kıbrıs Cumhuriyeti” kimliklerini gösterip, ellerini kollarını sallayarak.

Girdiler stadyuma en milli heyecanlarıyla. Açtılar “sarı-lacivert” bayraklarını. “Yaşa Fenerbahçe!”.

Bir kısmı “daha cesurdu”. Göğüslerinde sakladıkları Türk Bayraklarını açtılar gururla. Salladılar “Rum’un” üstüne üstüne. Nemli gözlerle izledi Türkiye.  “Yaşa Fenerbahçe!”

Bizim soldan kırpılmış nasyonal sosyalistler başta olmak üzere tüm milliyetçi hamaset erbabı “Hani giremezdik Türk bayraklarıyla? Hani açamazdık şanlı bayrağımızı Rum’un gözü önünde?” şişindikçe şişindi.

Aslına bakarsanız milliyetçilik psikolojik bir rahatsızlık, milliyetçiler de bu ağır ruh hastalığından muzdarip oldukları ve hastalıklarının da ayırdında olmadıkları için, söyledikleri ve yaptıklarından sorumlu tutulmamalılar ama… En azından “iyileşme potansiyeli” olanlar için gerçeklikle yeniden bağ kurabilmelerine yardımcı olmak gerekiyor.

Bir kez daha sabırla anlatmayı deneyelim:

Be arkadaşlar,  siz o devlete “Kıbrıs Rum kesimi” demekte ısrar etseniz bile dünya o devleti Kıbrıs Cumhuriyeti sıfatıyla tanıyor. Onun için bir kısmınız paşa paşa Atina üzerinden girip, pasaportlarınıza “Cyprus” damgasını bastırdınız. Onun için bir kısmınız, “O devletin” verdiği kimlik kartlarını kullanarak “Güney’e” geçtiniz ve “o devletin verdiği izinle” girdiğiniz ülkede Türk bayrağını salladınız.

Kıbrıs’a kadar gidip Limassol takımı ile maç yapabilen Fenerbahçe’niz, herhangi bir Kıbrıslı Türk takımıyla antrenman bile yapamazken, hiç biriniz Ercan Havalimanına inerek ya da bir kısmınız o şıkır şıkır Kıbrıs Cumhuriyeti kimliğini göstermeden Güney’e geçerek o maçı izleyemezken ne bu şiddet bu celal?

Madem bu kadar milliyetçi, bu kadar bayrak düşkünü, bu kadar vatanseversiniz, söyleyin o Fenerbahçe’nize, bir antrenman maçı yapsın Kıbrıslı Türk takımlarıyla? Bedeli var tabii bunun. Basar cezayı UEFA, Fenerbahçe de uluslar arası karşılaşmaları unutur.

Madem bu kadar milliyetçi, bu kadar bayrak düşkünü, bu kadar vatanseversiniz? Çıkartıp yırtın o şıkır şıkır Kıbrıs Cumhuriyeti kimliklerinizi? Bedeli var tabii bunun. Ne Güney’e geçebilirsiniz, ne vizesiz seyahat edebilirsiniz, ne Güney’in sunduğu hizmetlerden yararlabilirsiniz.

Madem bu kadar milliyetçi, bu kadar bayrak düşkünü, bu kadar vatanseversiniz, sırf “yasa dışı” KKTC damgası vurulmasın diye kimlikle girme ayrıcalığından vazgeçip, anlı şanlı KKTC damgasını vurdurun pasaportlarınıza da Ercan’dan giriş yapın. Bedeli var tabii bunun. Unutun cici schengen’lerinizi.

E malum… Vatan mevzubahisse, bu kadarcık fedakârlık teferruattır değil mi?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1356 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler