1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. Var olma savaşı
Var olma savaşı

Var olma savaşı

Ligimizin son haftalarına girdiğimiz bu dönemde Girne bölgesi takımlarının bir düşüş içerisinde olduğu tespitinde bulunmak sanırım yanlış olmaz. Bir zamanlar şampiyonluk yarışı içinde olan Esentepe’nin bir alt lige düşüşüyle başlayan çözülme geçen y

A+A-

 

 

Ligimizin son haftalarına girdiğimiz bu dönemde Girne bölgesi takımlarının bir düşüş içerisinde olduğu tespitinde bulunmak sanırım yanlış olmaz. Bir zamanlar şampiyonluk yarışı içinde olan Esentepe’nin bir alt lige düşüşüyle başlayan çözülme geçen yıl Süper lige veda eden Ozanköy’le devam etti. Ozanköy bu yıl bir küme daha aşağıya düşmeme mücadelesi veriyor.

Şu an, Girne bölgesini Süper Lig’de temsil eden beş takım var, ancak içlerinden hiçbirisinin zirveyi zorlayacak konumda olmaması dikkat çekici bir nokta. Üstelik hemen hemen tümü de bir alt kümeye düşmemek için mücadele verip sıkıntılı günler yaşıyor. İçlerinde en rahat konumdaki Doğan Türk Birliği bile dün karşılaştığı Lapta önünde aldığı puanlarla bu sıkıntıyı son hafta öncesinde üzerinden atabildi.

Sezona Ceyhun Eriş gibi flaş bir transferle başlamış ancak inişli çıkışlı bir grafik çizerek ve Çetinkaya, K.Kaymaklı, Yenicami gibi büyük takımlara kaybederek şampiyonluk yarışı içerisinde olamayacağının sinyalini vermişti.

Lapta ise takımının istenen sonuçları alamaması nedeniyle hocalarının görevi bırakmasından sonra Hüseyin Cantürk hocayı takımın başına getirerek bu kötü gidişe önlem almaya çalıştı. Belirli bir mesafe yol kat etmelerine rağmen tehlikeli sayılabilecek bölgeden uzaklaşamamaları onların da bu baskıyı üzerlerinde hissetmelerine neden oluyor. Dün bu iki takım işte bu şartlar altında Girne 20 Temmuz stadında karşı karşıya geldi. Sabri’nin maç öncesi ısınırken sakatlık yaşaması ve son anda kadrodan çıkarılması Doğan için büyük bir handikaptı. Nitekim maça tutuk başlayan taraf da Doğan T B takımıydı. Oyuna iyi başlayan Lapta rakibi üzerinde baskı kurup gol pozisyonları üretti, ancak son vuruşlardaki beceriksizlik onlara ilerleyen dakikalarda pahalıya mal oldu. DTB toparlanıp Lapta üzerine gittiği ilk pozisyonda golü buldu.

Lapta kendi kalesine attığı golün şokunu üzerinden atmadan kalesinde ikinci golü görünce toparlanmakta güçlük çekti. Hüseyin hoca takım kurgusuna yaptığı müdahalelerle takımını toparlamaya çalıştı. Lapta ancak ilk yarının son bölümünde toparlanıp tekrar gol pozisyonu üretse de gol atmaya muvaffak olamayınca devreyi iki farklı yenik kapattı. 

İkinci yarı Lapta farkı kapatma ve puan çıkarma adına defans güvenliğini elden bırakıp rakibi üzerine gitmeyi düşününce Doğan Türk Birliği bu zafiyeti çok iyi değerlendirerek farka gitti. Doğan, maçın hiçbir bölümünde oyunu Lapta yarı alanına yıkarak baskılı bir oyun ortaya koyamadı ancak eline geçirdiği fırsatları da iyi değerlendirerek Lapta ile arasındaki farkı ortaya koydu.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler