1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. VAN YİNE SALLANDI
VAN YİNE SALLANDI

VAN YİNE SALLANDI

Yaklaşık iki hafta önce 7.2’lik depremin vurduğu Van’da dün gece 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi

A+A-

 

 

 

 

Van’da, dün gece saat 21.35’te büyüklüğü 5.6 olan bir deprem meydana geldi. Deprem bir otel ile dershaneyi yıkarken, otelde yaklaşık 35 kişinin olduğu belirtiliyor.

Depremin, içinde yaklaşık 35 kişi olan Van merkezdeki bir oteli yıktığı, sağlık görevlilerin ve kurtarma ekiplerinin bölgede çalışmalara başladığı, otelde basın mensuplarının da olduğu, sokaklarda panik havası yaşandığı yönünde bilgiler geliyor.

İHA’nın bölgeden geçtiği görüntülerde bir enkazda kurtarma ekiplerinin çalışma yaptığı görülürken, Van’da bulunan NTV ekibinden Özgür Yılmaz, kaldığı otelin 3. katında olduğunu, çok ciddi bir sarsıntı yaşandığını ve otelin koridorlarının karıştığını söyledi. Yılmaz, “Kendimizi dışarıya attık. Otelin duvarlarında çatlamalar oluşurken, kabloların hepsi aşağıya düştü; klozetler kırıldı” dedi.

Van’da bulunan National Geographic Türkiye fotoğrafçısı Sermet Güler ise kaldığı otelin yıkıldığını ancak kendisinin o sıralar dışarıda olduğunu ifade etti.

Güler, “Ben dışarıdaydım. Deprem meydana geldi ve her taraf toz dumandı. Kaldığımız otelin yıkıldığı söylendi. 5-6 katlı bina yerle bir oldu. Sivil savunma ekipleri burada. İçeride 35 kişinin olduğu söyleniyor,” dedi.

Van’da 23 Ekim’de meydana gelen 7.2’lik büyük depremin ardından en büyük sarsıntı 5.5 ile önceki gün yaşanmış, depremde herhangi bir can kaybı olmamıştı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 797 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler