1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Vakıflar Bankası ile KTAMS TİS imzaladı
Vakıflar Bankası ile KTAMS TİS imzaladı

Vakıflar Bankası ile KTAMS TİS imzaladı

Vakıflar Bankası ile Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) arasında toplu sözleşme imzalandı

A+A-

Vakıflar Bankası ile Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) arasında toplu sözleşme imzalandı.

Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü’ndeki imza törenine Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da onur tanığı olarak katıldı.

Toplu iş sözleşmesini, Vakıflar Bankası Müdürü Cengiz Erçal, Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bayhanlı ve KTAMS Genel Başkanı Ahmet Kaptan imzaladı.

Vakıflar Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bayhanlı, yaptığı konuşmada, yapılan görüşmeler sonrasında uzlaşmaya vardıklarını belirtti. Bayhanlı, personelin gösterdiği özveri, ülke ekonomisinin şartları ve bankanın geleceği dikkate alınarak ortak noktada uzlaştıklarını kaydetti. Bayhanlı, katkı koyan herkese teşekkür etti.

KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan da iki tarafının niyetlerini ortaya koyarak çalışanı mağdur etmeden tüm çalışanların onayıyla bu anlaşmayı imzalamaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Vakıflar Bankası’nın, çalışanı mağdur etmeden, dimdik ayakta durması için mücadele ettiklerini söyleyen Kaptan, buna katkı koyan herkese teşekkür etti.

Başbakan Özkan Yorgancıoğlu da görüşmelerin uzlaşı ile sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Önemli olanın uzlaşı olduğuna işaret eden Yorgancıoğlu, bazen görüşmeler bile başlamadan eyleme gidildiğini, bunun sıkıntı yaratan bir durum olduğunu belirtti.

İş yerinde çalışanların beklentisini karşılama ve iş yerinin devamlılığını sağlayacak anlayışı göstermenin önemli olduğunu söyleyen Yorgancıoğlu, iki tarafı da kutladı.(tak)

Bu haber toplam 1543 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler