1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÜZÜLEREK TAKİP ETTİK'
ÜZÜLEREK TAKİP ETTİK

'ÜZÜLEREK TAKİP ETTİK'

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu ve federasyonların yayınladığı basın bildirisinde KTSYD yönetim kurulu üyelerini suçlayan ifadeler sonrası bir basın bildirisi yayınladı.

A+A-

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği, Futbol Federasyonu başkanı Hasan Sertoğlu ve federasyonların yayınladığı basın bildirisinde KTSYD yönetim kurulu üyelerini suçlayan ifadeler sonrası bir basın bildirisi yayınladı. Bildiride kullanılan ifadelerin üzülerek takip edildiği, dernek yöneticisi veya üyelerin görüşlerini serbest bir şekilde paylaşmakta özgür olduğu vurgulandı

 

Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği yayınladığı bir basın bildirisi ile son günlerde spor basınında yer alan 29 Spor Federasyonu ve KKTC Milli Olimpiyat Komitesi gerginliğinde yönetim kurulu üyelerini suçlayıcı ifadelere cevap verdi. KTFF Başkanı Hasan Sertoğlu ve federasyonların yayınladığı basın bildirisinde dernek yöneticileri hakkında suçlayıcı ifadeler kullanılmasının üzüntü ile takip edildiği, gerek yönetim gerekse üyelerin görüş ve yorumlarını kamuoyu ile paylaşmakta özgür oldukları vurgulandı. Bildiride ayrıca Milli Olimpiyat Komitesi’nin yapısının değişmesi gerektiğine inanıldığı belirtildi. “KTSYD’den sağduyu çağrısı” başlıklı bildiri şöyle:

“Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği olarak 29 spor federasyonu ile KKTC Milli Olimpiyat Komitesi arasında yaşanan sıkıntılar çerçevesinde Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu imzası ile federasyonların yayınladığı basın bildirisinde derneğimiz yöneticileri ile ilgili suçlayıcı ifadeleri üzülerek takip ettik. KTSYD Dış İlişkiler Sorumlusu Omaç Başat da yönetim içinde veya diğer üyelerimiz de görüş ve yorumlarını spor kamuoyuyla paylaşmakta özgürdürler. Bu yorumlara herkes saygı göstermeli, suçlayıcı ifadelerle konuyu farklı noktalara taşımamalıdır. Spor yazarı arkadaşlarımızın kişisel görüşlerinin demokrasi gereği saygıyla karşılanması gerektiğini hatırlatırız. Bu bağlamda her kesimin yıkıcı değil yapıcı olmasını, sağduyulu davranmasını beklemekteyiz.

Yönetim Kurulu olarak mevcut KKTC MOK yapısının değişmesi gerektiğine inandığımızı,  çağdaş bir Milli Olimpiyat Komitesi tüzüğü oluşturulması ve tüm federasyonları kucaklaması gerektiğini savunduğumuzu belirtir, yapılacak tüm çalışmalarda dernek olarak üzerimize düşeni yapacağımızı kamuoyuna duyururuz”

Bu haber toplam 426 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler