1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'ÜZGÜN VE ENDİŞELİYİM'
ÜZGÜN VE ENDİŞELİYİM

'ÜZGÜN VE ENDİŞELİYİM'

Eroğlu, LTB ile ilgili sürecin, yeniden tırmanma eğilimine girmesinden dolayı ülke adına endişeli ve üzüntülü olduğunu belirtti.

A+A-

 

 

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Lefkoşa Belediyesi ile ilgili sürecin, halk ve çalışanlara getirdiği sıkıntıların bilinmesine rağmen kalıcı bir çözüme doğru gidilecek yerde yeniden tırmanma eğilimine girmesinden dolayı ülke adına endişeli ve üzüntülü olduğunu belirtti.
Cumhurbaşkanı Eroğlu, Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada, hala, iyi niyet, karşılıklı anlayış ve işbirliği ile sorunların aşılabileceğine inandığını kaydetti.
Eroğlu, ilgili tüm makamları, siyasileri, Lefkoşa’da çöplerin toplanmamasına eklenecek diğer sorunların artan yaz sıcağı ile birleşerek ciddi sağlık problemlerine yol açabileceğinin bilinci ile bir kez daha sorumluluk duygusu ile hareket etmeye davet etti ve şunları dile getirdi:
“Sorunları daha da derinleştirmek kimseye bir yarar sağlamaz. Taraflar ‘benim dediğim olmalı’ görüşünde ısrar ederse sorunlar giderilemez.
Lefkoşa Belediyesi’nin sorunları aşılamaz nitelikte değildir. Ortada bulunan sorunların tümünün çözümü vardır. Yeter ki meselelere kişisel ya da salt zümresel çıkarlar açısından değil bütün halkın çıkarları gözetilerek yaklaşılsın.
Tüm ilgililere, bir kez daha, halkımız adına diyalog ve işbirliği çağrısında bulunuyorum.
Lefkoşa Belediye sınırları içinde yaşayan insanlarımızı göz göre göre sağlık sorunları ile karşı karşıya bırakamayız, bırakmamalıyız.
Halkımız ve çalışanımız için konuya ilgimi sürdüreceğimi belirtir; herkesi açıklamalarında, davranışlarında ve atacakları adımlarda sağduyulu olmaya davet ederim.”

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 515 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler