1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. 'UZAKTAN KUMANDAYA HAYIR'
UZAKTAN KUMANDAYA HAYIR

'UZAKTAN KUMANDAYA HAYIR'

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Gençlik Örgütü, Başbakanlık önünde düzenlediği eylemde hükümeti uzaktan yönetilmekle suçladı ve istifaya çağırdı. “Bu Memleket Bizim, Biz Yöneteceğiz” ifadeleri bulunan pankart açılan eylemde

A+A-

 

 

 

 

 

Cumhuriyetçi Türk Partisi-Birleşik Güçler (CTP-BG) Gençlik Örgütü, Başbakanlık önünde düzenlediği eylemde hükümeti uzaktan yönetilmekle suçladı ve istifaya çağırdı.

“Bu Memleket Bizim, Biz Yöneteceğiz” ifadeleri bulunan pankart açılan eylemde, bazı bakanların uzaktan yönetildiğini ileri süren bir de gösteri sunuldu.

Basın bildirisinin CTP-BG Gençlik Örgütü Başkanı Ürün Solyalı tarafından okunmasının ardından, eylemciler Başbakanlık avlusuna “uzaktan kumanda” bıraktı.

Basın açıklamasında, UBP hükümetinin gaz benzin ve elektriğe “aldığı talimat üzerine” zam yaptığını, eşel mobilin dondurulmasının, “kamu çalışanlarının haklarını geri götürdüğü” iddia edilen yasanın çıkarılmasının, bir dönem emekli maaşlarına kesintinin de gelen talimat üzerinde gerçekleştirildiği savunuldu.

Açıklamada, Özelleştirme Yasa Tasarısı’nın hazırlanmasının, Doğu Akdeniz Koleji’nin Doğa Kolejine verilmesinin ve Haspolat’ta, onlarca dönüm arazinin “külliye” yapılması amacıyla kiralanmasının, Yedikonuk’ta petrol tesisi yapılmasında ısrar edilmesinin de “kumandaya basılması” ile gerçekleştiği ileri sürüldü.

Türkiye AB Bakanı ve Başmüzakerecisi Egemen Bağış’ın da eleştirildiği açıklamada, “Kıbrıs’taki tüm insanların geleceği federal yapıda kurulacak Birleşik Kıbrıs’tadır” denildi.

Açıklamada hükümet istifaya davet edildi.

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1341 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler