1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı…
Uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı…

Uyuşturucudan 2 kişi tutuklandı…

Zanlı M.A.B gözaltına alınırken, M.A.B’ya uyuşturucu sattığı gerekçesiyle A.B isimli kişi de gözaltına alındı.

A+A-

 

Gamze BAYKUR

Mağusa’da Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekipleri aldıkları bir bilgi üzerine Nijerya uyruklu M.A.B isimli öğrencinin evinde yaptığı aramada toplam yaklaşık 3.5 gram ağırlığında Sentetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ile uyuşturucu kalıntısı içerdiğine inanılan toplam 28 paket ele geçirdi.  Zanlı M.A.B gözaltına alınırken, M.A.B’ya uyuşturucu sattığı gerekçesiyle A.B isimli kişi de gözaltına alındı. “Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlamalarıyla ilgili olarak dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı M.A.B ile A.B, tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalacaklar.

İçmek ve satmak için aldığını itiraf etti…
Meselenin tahkikat memuru Cüneyt Arkın, 5 Mart tarihinde alınan bir bilgide zanlı M.A.B evinde kanunsuz uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Zanlı M.A.B’nin evinde ve üzerinde arama yapıldığını belirten Arkın, yapılan aramada zanlı M.A.B üzerinde 3 gr Senetetik Cannabionoid türü uyuşturucu madde ile evin çeşitli yerlerinde uyuşturucu kalıntısı içerdiğine inanılan 28 adet paket bulunduğunu açıkladı. Arkın, zanlı M.A.B yapılan soruşturmada konu madde ve paketleri 2015 yılı Ocak ayı ile 1 Mart tarihi arasında farklı günlerde azar azar içmek ve satmak için zanlı A.B’den aldığının öğrenildiğini belirterek, zanlı A.B’nin da tespit edilerek tutuklandığını açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın yeni başladığını belirten Arkın, zanlı M.A.B ile A.B 3’er gün süreyle poliste tutuklu kalmasını talep etti.

3 gün tutuklu kalacaklar…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Ayşen Toroslu, zanlı M.A.B ile A.B’nin tahkikat maksatları bakımından 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.

Bu haber toplam 948 defa okunmuştur
Önceki ve Sonraki Haberler